Türkiye Haberleri

Dışişleri Bakanlığı'ndan Ermenistan'a tepki

5 gün önce

tepki

Dışişleri Bakanlığı, "Ermenistan'ın, Azerbaycan’ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne düzenlediği roket saldırısını şiddetle kınıyoruz" dedi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Ermenistan'ın işgal ettiği topraklarda aldığı yenilgiler sebebiyle her geçen gün daha da saldırganlaştığı belirtildi.

 

Açıklamada, "Ermenistan silahlı kuvvetlerinin işgal altındaki Gubadlı rayonundan Azerbaycan’ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin Ordubad rayonuna düzenlediği roket saldırısını şiddetle kınıyoruz. İnsani ateşkesi ihlal eden Ermenistan sivillere saldırarak savaş suçu işlemekte, şimdi de çatışmayı başka boyutlara taşıma gayretine girişmektedir.

 

Ermenistan, bu saldırgan eylemlerinin sonuçlarını iyi hesap etmelidir. Can Azerbaycan'la ve Azerbaycanlı kardeşlerimizle dayanışmamız her zaman tam olacaktır" tepkisi dile getirildi.

 

 İlgili konular

nato

NATO'dan Dağlık Karabağ açıklaması

18 saat önce

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı olmadığını Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'a bildirdiğini açıkladı....Devamını oku
terter

Ermenistan Terter’de pamuk fabrikasını vurdu

2 gün önce

Ermenistan, Terter bölgesine roket saldırısında bulundu. Atılan roketin bir fabrikaya isabet ettiği ve fabrikada yangın çıktığı ifade edildi....Devamını oku