Ekonomi

DİSK İstanbul'da emekçilerin talepleri için miting düzenleyecek

7 ay önce

disk

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, asgari ücret konusunda, DİSK'in, işçi sınıfının, emekçilerin taleplerinin en geniş biçimde temsil edileceği bir miting yapacaklarını açıkladı.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), 12 Aralık'ta Kartal Meydanı'nda "İstanbul ses veriyor: Artık yeter geçinmek istiyoruz" sloganıyla miting yapacak.

 

DİSK'in mitingine ilişkin Beşiktaş'ta bulunan genel merkez binasında basın toplantısı düzenleyen Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:

 

"Tam da böylesi bir dönemde 2022 yılı asgari ücreti belirlenecek. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarına başlandı. İlk toplantı geçtiğimiz hafta yapıldı. Yarın ikinci toplantı, perşembe günü 3'üncü toplantı yapılacak. Hepimizin bildiği gibi asgari ücret, bu ülkede emeğiyle geçinen herkesin çalışma ve yaşam koşullarını belirleyen temel bir ölçü. Herkes için önemlidir asgari ücret. Ama içinden geçtiğimiz bu süreçte geçim derdinin milyonların gündemine geldiği bu süreçte ve artık asgari ücretin bir sembolik ücret olmaktan çıkıp, ortalama ücret haline geldiği ülkemizde asgari ücret her zamankinden daha önemli. 

 

DİSK'in, işçi sınıfının, emekçilerin taleplerinin en geniş biçimde ifade edildiği bir miting yapılması kararı aldık. Önümüzde pazar günü İstanbul'da Kartal Meydanı'nda DİSK olarak kitlesel bir miting gerçekleştireceğiz."İlgili konular

demirtaş

Demirtaş'tan HDP mitingi için çağrı: Farz edin ki ben de oradayım

5 ay önce

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin cumartesi günü Diyarbakır'da yapacağı miting için çağrı yaparken, "Farz edin ki ben de oradayım" dedi....Devamını oku
Kemal kılıçdaroğlu

CHP mitinginin sloganı belli oldu: "Milletin sesi Kılıçdaroğlu"

7 ay önce

CHP'nin Mersin'de düzenlemeyi planladığı mitinginin detayları belli oldu....Devamını oku