Dinimizi Tanıyalım

Diyanet: İslam karşıtlığı eğilimine karşı Katar ile iş birliği yapılacak

1 ay önce

diyanet

Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye ile Katar'ın, uluslararası alanda artan İslam karşıtlığı eğilimine karşı somut adımlar atılması konusunda iş birliği yapılacağını açıkladı.

Diyanetten yapılan açıklama göre, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ziyaretinde Diyanet İşleri Başkanlığı ile Katar Devleti Vakıflar ve İslam İşleri Bakanlığı arasında "Vakıflar ve İslami İşler Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı" imzalandı.

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Katar Vakıflar ve İslam İşleri Bakanı Ghanem bin Shaheen Al Ghanim'in imzaladığı iş birliği anlaşmasıyla uluslararası planda kaygı verici şekilde artmakta olan İslam karşıtlığı eğilimine karşı uluslararası ve bölgesel düzeyde ortak harekat edilecek.

 

Anlaşma kapsamında iki kurum arasında güncel meselelerle ilgili toplantılar yapılacak, hac ve umre konularında karşılıklı tecrübe paylaşımı gerçekleştirilecek.

 

Müslüman topluluklara ve öğrencilere destek sağlanmasının yanı sıra irşat faaliyetleri, vakfiyeler, zekat konularında tecrübe ve birikimler ortaya konulacak.



İlgili konular

Harry Potter

17 Ocak gün özeti

4 gün önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz....Devamını oku