Yaşam

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Sigara haramdır

6 ay önce

erbaş

Dünya Sigarayı Bırakma Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sigaranın "haram" olduğu iddiasını tekrarladı.

Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) girişimiyle, her yıl 9 Şubat, "Dünya Sigarayı Bırakma Günü" olarak anılıyor.

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bu alışkanlığın terk edilmesi çağrısında bulundu. Erbaş, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında sigaranın "haram" olduğunu da tekrar iddia etti.

 

Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada,"Sigara kullanımı nedeniyle dünyamızda her yıl 7 milyon insan doğrudan, 1,2 milyon insan ise pasif içici olması sebebiyle hayatını kaybediyor. Sevdiklerimiz ve sağlığımız için Dünya Sigarayı Bırakma Günü vesilesiyle yeni bir başlangıç yapalım, dinen haram olan sigarayı bırakalım." ifadelerini kullandı.

 

Erbaş sigaranın "haram" olduğuna dair ilk konuşmasını 2019 yılında din görevlileriyle bir araya geldiği konferansta yapmış ve "Dünyada ve ülkemizde yıllarca 'haram' denilmediği için dikkate alınmayan sigara bağımlılığından insanlığı kurtarmamız lazım. Sigara haramdır ve her birimiz sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız" demişti.İlgili konular

Meral Akşener

Akşener: Bu harami düzeni birlikte göndereceğiz

4 ay önce

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Kayseri’de, "Allah nasip ederse ister erken ister zamanında yapılacak seçimde helal oylarınızla o sandıkları patlatacağız. Bu arkadaşları göndereceğiz, tıpış tıpış gidecekler. Bu harami düzeni birlikte göndereceğiz” diye konuştu....Devamını oku
Behzat Ç.

19 Mart gün özeti

4 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku