Gündem

Diyanet'ten çocuk istismarından tutuklanan tarikat liderine ait açıklama

1 yıl önce

uşşaki

Diyanet İşleri Başkanlığı, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda suçundan tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah hakkında açıklama yaparken, "İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz" ifadesini kullandı.

Sakarya'nın Akyazı ilçesi Kuzuluk mahallesinde ikamet eden Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah, 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle dün tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı, konuya ilişkin açıklama yayınlarken, şu ifadeler kullanıldı:

 

"Allah'ın bizlere en değerli emaneti olan çocuklarımız, güvenli ve huzurlu bir ortamda büyümeyi, her türlü ihmal ve istismardan korunmayı hak etmektedir. Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir.

 

"İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de gözbebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz."İlgili konular

karamollaoğlu

“Tasavvufu sahte şeyhlerden ayıracak bir anlayışa ihtiyaç var”

1 yıl önce

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, tasavvufun nefs terbiyesi ve güzel ahlâk demek olduğunu belirtip, Şâh-ı Nakşîbendi, Ahmet Yesevî, Mevlânâ Celâleddin-i Rûmî, Hacı Bektaş-ı Velî, Hacı Bayram-ı Velî’nin, tasavvufun en güzel örnekleri olduğunu hatırlatarak, günümüzde tasavvufu sahte şeyhlerden ayıracak bir anlayışa ihtiyaç olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, bu konuda görevin, öncelikle hakîkî tasavvuf erbâbına ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na düştüğünü söyledi....Devamını oku
fatih nurullah

Tarikat şeyhi 'çocuk istismarı'ndan tutuklandı

1 yıl önce

Uşşaki Tarikatı’nın lideri Fatih Nurullah çocuk istismarından tutuklandı....Devamını oku