İnsan Hakları

Doktor, polis ve askerin olduğu 41 kişiye "Çocuk istismarı" gözaltısı

6 gün önce

Çocuk istismarı

İstanbul merkezli 23 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, sosyal medyada çocuk istismarı görüntüleri paylaştıkları iddiasıyla 41 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, sosyal medya platformlarında çocuklara cinsel istismar görüntüsü paylaştıkları belirtilen 46 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 44 şüphelinin yakalanmasına yönelik İstanbul merkezli 23 ilde eş zamanlı operasyon düzenlerken, operasyonda, doktor, polis, sözleşmeli er adayı ve uzman erbaşın da aralarında bulunduğu zanlılardan 41'i gözaltına alındı.

 

Şüphelilerden birinin Covid-19 nedeniyle karantinada olduğu öğrenildi.

 

Aramalarda telefon, bilgisayar ve diğer dijital malzemelere el konuldu.

 

Zanlılardan 2'sinin daha önceki benzer bir soruşturma kapsamında tutuklu bulunduğu öğrenilirken gözaltına alınan 41 şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ettiği ve firari 2 kişinin yakalanmasına çalışıldığı belirtildi.İlgili konular

uşak

Uşak'ta sapık doktor vukuatı: Hastasını uyutup tecavüz etti

5 saat önce

Uşak'ta daha önce alkol alarak sokak köpeğini tüfekle öldürmek ve komşularının ev ve araçlarını kundaklamak suçlarından hakkında cezai işlem uygulanan pratisyen hekim B. Y. ilaçla uyuttuğu kadın hastasına tecavüz etti....Devamını oku
Devlet hastaneleri

Devlet hastanelerinde vatandaş 90'lı yıllara döndü: Ucu açık uzun kuyruklar

2 gün önce

AKP hükümetinin her fırsatta sağlıkta devrim yarattıklarını söylese de durum hiç öyle görünmüyor....Devamını oku