Ekonomi

Dolardaki hızlı artışa isyan eden vatandaşlar sokakta: AKP istifa!

2 hafta önce

dolar

Türk lirasında yaşanan rekor değer kaybı vatandaşların sokağa dökülmesine neden oldu. Ankara'da sokağa dökülen bir grup vatandaş 'AKP istifa!' diye bağırdı. İstanbul'daysa Türkiye İşçi Partisi üyesi bir grup, Merkez Bankası'nın İstanbul Şubesi önünde basın açıklaması yaptı.

İktidarın gün içerisinde erken seçim olmayacağını açıklamasının ardından fırlayan kurları protesto eden bir grup Ankara’da sokağa çıkarak "AKP istifa!" diye slogan attı.

 

Ankara'nın Çankaya ilçesinde çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu bir grup, iktidara erken seçim ve istifa çağrısı yaptı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı gruba çevreden de destek verilirken bazılarıda tencere tava çalarak protestolara katıldı. 


Öte yandan Türkiye İşçi Partisi de Merkez Bankası İstanbul Şubesi önünde "Batırdınız, yargılanacaksınız, hükümet istifa" yazılı pankartla basın açıklaması gerçekleştirdi.İlgili konular

Maggie Gyllenhaal

8 Aralık gün özeti

9 saat önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
akp

Karar yazarı Kahveci: AKP kadar TL'yi değersiz kılan bir yönetim olmadı

1 gün önce

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci, dün Merkez Bankası tarafından açıklanan reel efektik döviz kuru (REK) endeksinin tarihin en düşük seviyesini görmesini değerlendirdi....Devamını oku