Sağlık

Döviz krizi sağlık sistemini de vurdu

3 gün önce

sağlık

Mikrobiyoloji uzmanı Dr. Tutku Taşkınoğlu, sağlık sektörünün döviz kurundaki artıştan nasıl etkileyeceğine ilişkin dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Taşkınoğlu, yakında herhangi bir hastalığın tanısı için test kiti bulunamayacağını belirtti.


Döviz kurundaki artış hız kesmeden devam ediyor. Kurdaki artış sonrası temel gıda ihtiyaçları dahil bütün sektörlerde zamlar arka arkaya gelirken, Sağlık sisteminin de etkilendiği kriz sonrası yurttaşların tepkisi artarak devam ediyor.

 

Öte yandan Mikrobiyoloji uzmanı Dr. Tutku Taşkınoğlu döviz kuru artışı sonrası sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

 

Bu kış sadece açlık ve soğukluğun olmayacağını söyleyen Taşkınoğlu, yakında herhangi bir hastalığın tanısı için test kiti bulunamayacağını belirtti.

 

Taşkınoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

 

"Sadece açlık ve soğuk beklemiyor bizi bu kış; bırakın iPhone derdini yakında herhangi bir hastalığın tanısı için test kiti bulamayacağımızı, belki şekerinizi bile ölçtüremeyeceğimizi biliyor musunuz? Döviz artışı ve dışa bağımlılık budur işte!"



İlgili konular

sağlık sistemi

Türk sağlık sistemi Avrupa’nın önünde

5 ay önce

İletişim Başkanlığınca hazırlanan “Bu Topraklara Âşık” isimli videoda Almanya’dan gelen ve Antalya’da yaşayan Michael Wigant “Kendimizi burada Almanya’dan daha güvende hissediyoruz” dedi....Devamını oku
dolar

Dolar/TL kuru 7.50'nin altında

8 ay önce

ABD tahvil getirilerinde iki gündür yaşanan gerilemenin desteğiyle dolar/TL kuru yeniden 7.50 seviyelerinin altına çekildi....Devamını oku