Politika

DP Lideri Uysal, Tansu Çiller’i 6 Mart'taki kongre meydanına davet etti

4 ay önce

uysal

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal TV5’te katıldığı programda, Tansu Çiller'i kastederek “Buradan da ilan edelim; 6 Mart'ta büyük kongremiz var, düşüncesi olanlar meydan orada gelirler, o meydanda güreşirler” diyerek meydan okudu.

TV5’te yayınlanan “Kulis Ankara” programına katılan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Mustafa Yılmaz ve Sedat Bozkurt’un sorularına cevaplar verdi.

 

Mustafa Yılmaz’ın Tansu Çiller'in bir parti kuracağı veya bir partinin başına geçeceği iddiaları hakkında sorulan sorusu üzerine Uysal “Mustafa Bey inanın çok yorulduk bu safsatalardan. Buradan da ilan edelim; 6 Mart'ta büyük kongremiz var, düşüncesi olanlar meydan orada gelirler, o meydanda güreşirler!” diye konuştu.

 

Mustafa Yılmaz “Yani Tansu Çiller'in böyle bir niyeti var ise gelip aday olabilir diyorsunuz?” diyerek soruyu genişletti.

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ise soruya şöyle cevap verdi:

 

“Evet, aynen öyle. Demokrat Parti; kökü, geçmişi, kuralları ve tüzüğü olan bir parti. Delegasyonumuz da siyasi bir şuurla değerlendirme yapabilecek bir hafızanın içerisinden geliyor. Bunu değerlendirir, bunu söylerken de tabii yaşadığımız süreçler var. Gönlümüz arzu eder ki; başbakanlığa bu partinin taşıdığı, birtakım bakanlık vazifelerine taşıdığı siyasi liderler ve kadrolar bu tabanla, bu partinin emektarları ile beraber mücadele etsin. Ama Türkiye'nin yaşadığı bir süreç var, temel umdelere, temel prensiplere sadakat göstermeyip, ahbap çavuş ilişkileri ile bir rota çizerseniz bu noktaya gelirsiniz. O onların tercihi, ama netice itibariyle biz parti olarak, ifade ettiğim gibi bu değerler temelinde hareket ediyoruz. Ahbap Çavuş ilişkisi ile konum almıyoruz, tercihlerde belirlemiyoruz”İlgili konular

uysal

Davutoğlu ve Uysal görüşme sonrası ortak basın açıklaması yaptı

6 ay önce

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından her iki lider ortak basın açıklaması yaptı....Devamını oku