Dünya

Dünya Sağlık Örgütü: Salgın en erken 2022 yılı başında bitecek

1 hafta önce

sa'l'ginsalgin

İlk olarak 1 Aralık 2019’da Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve kısa sürede bütün dünyaya yayılan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını ne zaman bitecek?

Danimarka devlet yayıncısı DR’ye mülakat veren Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, 2021 yılının da Covid-19 yılı olacağını, ancak 2020 yılına göre daha temkinli ve yönetilebilir olacağını söyledi.

 

“2022’nin başında salgının sona ereceğini düşünüyorum.” diyen Kluge, 2020 yılına kıyasla Koronavirüs hakkında daha çok bilgi sahibi olunduğunu belirterek, en kötü senaryonun geride kaldığını söyledi.

 

“AŞILAR MUTASYONLARA GÖRE DÜZENLENEBİLİR”

 

“Virüs olmaya devam edecek.” diyen Kluge, kısıtlamalara ihtiyaç olacağını düşünmediğini dile getirdi.

 

Kluge, Koronavirüs’ün mutasyona uğramasının normal olduğunu ve virüsün bulaştığı kişiye uyum sağlamaya çalıştığını, ancak mutasyonların hızlı yayılmasının kendilerini endişelendirdiğini kaydetti.

 

Kluge, mutasyonlar için temelden aşı üretmeye gerek olmadığını, mevcut aşıların mutasyonlara göre düzenlenebileceğini vurguladı.

 İlgili konular

uşak

AKP Uşak vekili: Şehrin 'düşük riskli' olmasını tarhanaya bağladı

1 saat önce

AKP Uşak Milletvekili İsmail Güneş, şehrin 'düşük riskli' iller arasında yer almasına ilişkin enteresan değerlendirme yaparak, "Çocukluğumuzdan bu yana şifa kaynağı olduğuna inandığımız Uşak tarhanasının da büyük rolünün olduğunu düşünmekteyiz" diye konuştu....Devamını oku
başkan

Bodrum eski Belediye Başkanı Kocadon yoğun bakıma alındı

1 gün önce

Koronavirüs testlerinin pozitif çıkması üzerine evlerinde karantinaya alınan Bodrum Belediyesi eski Başkanı Mehmet Kocadon ile eşi Hülya Kocadon, oksijen değerlerinin düşmesi üzerine hastaneye kaldırılarak, yoğun bakıma alındı....Devamını oku