Gündem

EGM, provokatif paylaşımda bulunan Gökçek'i yalanladı

1 ay önce

Melih Gökçek

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabından, drone olduğu değerlendirilen hava aracından alev püskürtüldüğüne ilişkin provokatif paylaşımda bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yalanlama geldi.

 

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabından video paylaşmış ve "Alçaklar dronla yangın çıkartıyor. Videonun soluna bakın dronun ayağını göreceksiniz" demişti.


EGM'DEN YALANLAMA


Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), drone olduğu değerlendirilen hava aracından alev püskürtüldüğüne ilişkin görüntülerin Türkiye ile ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

 

Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan ve drone olduğu değerlendirilen bir hava aracından alev püskürtüldüğüne ilişkin görüntülerin Türkiye ile ilgisi yoktur" ifadeleri kullandı.

 

Açıklamada, "Ülke genelinde yaşanan orman yangınlarının sebebi gibi gösterilmeye çalışılan söz konusu görüntüler, yabancı menşeili bir filmden alınmış ve gerçekmiş algısı yaratılmaya çalışılarak servis edilmiştir" denildi.

 

Gökçek ardından paylaşımını sildi.

Gökçek


İlgili konular

melih

Akın İpek, Melih Gökçek’i misafirliğe gittiği evi soyan hırsıza benzetti

3 hafta önce

15 Temmuz’dan sonra gasp edilen 7 yıldızlı Angel’s Peninsula Oteli’nin Melih Gökçek’in gizli ortağı olan Durali Akpınar’a peşkeş çekildiğinin ortaya çıkması üzerine otelin asıl sahibi işadamı Akın İpek, Melih Gökçek’i misafir olduğu evi soyan hırsızlara benzetti....Devamını oku
drone

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: Bombalı drone eylemi engellendi

5 ay önce

Mart ayında 1'i bombalı drone ile gerçekleştirilmek istenen 16 terör eyleminin engellendiğini açıklayan İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, 'Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı'nda, Mart ayında düzenlenen iç güvenlik operasyonlarıyla ilgili bilgi verdi...Devamını oku