Ekonomi

El Salvador'un kararının ardından Bitcoin, yüzde 6.0 sıçrama yaptı

4 gün önce

bitcoin

Orta Amerika ülkesi El Salvador'un, Bitcoin'i yasal ödeme aracı olarak kabul etmesinin ardından, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi yüzde 6.0'dan fazla artış yaparak, 35,000 dolara çıktı.

Son 24 saatte 31,114.44 dolara kadar inen Bitcoin, yasal düzenlemenin, Salvador Kongresi'nden 22'ye karşı 62 oy ile kabul edildiğinin açıklanmasının ardından 35,389.88 dolara tırmandı.

 

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, oylama öncesi Kongre'ye, onaylamaları durumunda, yeni düzenlemenin ülkesine, "yatırım, turizm, yenilik ve ekonomik kalkınma" getireceğini ileri sürdü.

 

Onaylanan yasada, Bitcoin'in herhangi bir işlemde sınırsız bir şekilde kullanılabileceği, kamu veya özel gerçek veya tüzel kişilerin yükümlülüklerine getirmekte sınırsız bir şekilde kullanabilecekleri ifade edildi.

 

Bukele'ye göre, Bitcoin ülke dışında yaşayan El Salvadorlular'ın ülkelerine para göndermelerini de kolaylık sağlayacak.

 İlgili konular

musk

Elon Musk'ın paylaşımı piyasaları yine hareketlendirdi

4 saat önce

Tesla CEO'su Elon Musk'ın Bitcoin madencilerinin kullandıkları enerjinin yalnızca yarısını yenilenebilir kaynaklardan almaları durumunda, araç satışlarında yeniden Bitcoin kabul etmeye başlayacağını açıklamasının ardından, kripto para piyasalarının en yüksek birimi 39 bin doların üzerine yükseldi....Devamını oku
emoji

Elon Musk kırık kalp emojisi yayınladı; Bitcoin'i sert düşürdü

1 hafta önce

Tesla CEO'su Elon Musk'ın sosyal medya hesabında Bitcoin sembolüyle birlikte kırık kalp emojisi paylaşmasının ardından kripto para biriminde yüzde 5'i aşan düşüş oldu....Devamını oku