Teknoloji

Elon Musk: İnsanlar 4-6 yıl içinde Mars'a seyahat edebilecek

2 yıl önce

elon

Tesla ve Space X'in CEO'su Elon Musk, SpaceX insansız aracının 2022 yılında Mars'a gönderileceğini, insanların ise gelecek 4 ya da 6 yıl içinde seyahat yapabileceğini ifade etti.

Independent'ın aktardığı habere göre, Axel Springer Ödül Töreni'nde konuşan SpaceX kurucusu Musk, yolculuğun iki yılda bir gerçekleşen Mars-Dünya arası yörüngelerin sıralanması olayına bağlı olduğunu dile getirdi. Musk, SpaceX aracının Mars'a 2022'de yolculuk edebileceğini söyledi.

 

İnsanların Mars'a seyahatiyle ilgili olarak konuşan Musk, "Bugünden 6 yıl sonra insanların Mars'a gidebileceği konusunda oldukça eminim. Eğer şanslı olursak bu süre dört yıla da inebilir" diye belirtti. Musk, kendisinin de gelecek iki ya da üç yıl içinde SpaceX'in Starship aracıyla uzaya gitmeyi düşündüğünü vurguladı.

 

Musk, Mars'ta bir koloni kurma planlarını devam ettiriyor.İlgili konular

TÜGVA

TÜGVA'nın marşı da çalıntı çıktı

1 yıl önce

TÜGVA tanıtım videosunda kullanılan marşın Grup Yorum’a ait 'Özgürlük Tutkusu' türküsünden çalındığı ifade edildi....Devamını oku
musk

Elon Musk, kripto para ile ödemeli uzaydan reklam işine giriyor

1 yıl önce

Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk uzaydan reklam işine giriyor. Musk’ın reklamları uydu üzerindeki bir ekranla sağlayacağı ve reklam ödemelerini kripto para ile alacağı konuşuluyor....Devamını oku