Ekonomi

Elon Musk, "Signal kullanın" dedi; ABD'liler Signal Advance anladı!

3 gün önce

signal

Whatsapp'ın kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşma zorunluluğu getirmesi üzerine Tesla'nın patronu Elon Musk, “Use Signal” (Signal kullanın) ifadesinin yer aldığı bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımı yanlış anlayan ABD'liler, Teksas merkezli küçük bir tıbbi cihaz şirketi olan Signal Advance'in hisselerini satın almaya başladı.

Aslında her şey Musk'ın 7 Ocak'ta attığı bir tweet ile gelişti. Whatsapp'ın kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşma zorunluluğu getirmesi tartışmasına katılan Musk, Twitter'da 42 milyon takipçili hesabından “Use Signal” (Signal kullanın) diye paylaşımda bulundu.

 

Musk'ın yaptığı paylaşımda niyeti mesajlaşma uygulaması Signal idi. Nevarki  ABD'liler, söz konusu tweet üzerine  Signal Advance'in hisselerini almaya başladı.

 

6 Ocak'ta 0,60 dolar olan şirketin hisseleri, 11 Ocak'ta yüzde 6350 artışla 38,70 dolara fırladı. Şirketin piyasa değeri de 470 milyon dolara ulaştı.

 

7 Ocak'ta şirketin hisse değeri yaklaşık 6 katına, 8 Ocak'ta yaklaşık 12 katına çıktı. Hafta sonu konuya dair haberler çıktı ve yanlış hissenin alındığı ifade edildi. Ancak bu haberlere rağmen dün, şirketin hisse değeri bir ara 70 dolara ulaştı. Daha sonra 38,70 dolara düştü.

 İlgili konular

akar

Hulusi Akar, S-400 ve ABD yaptırımları için dialog çağrısı yaptı

1 gün önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya'dan alınan S-400'ler nedeniyle Türkiye'ye yaptırım uygulayan ABD ile sorunun diyalog ile çözülmesi gerektiğini vurguladı....Devamını oku
abd

ABD'li yetkili: Türkiye'nin F-35 üretim payı sene sene azaltılacak

3 gün önce

Pentagon Sözcüsü Yarbay Thomas Campbell, Türkiye'nin F-35 üretim payı sene sene azaltılacağını açıkladı. Campbell, "F-35 parçalarının üretimi, 2020 yılında diğer ülkelere kaydırıldı ve Türkiye'nin üretimdeki payı 2021 ile 2022'de daha da azalacak" şeklinde konuştu....Devamını oku