Ekonomi

Emekliye bayram ikramiyesi mayıs ayının ilk haftası ödenecek

3 hafta önce

ikramiye

Toplam 13.1 milyon emekliye ödenecek bayram ikramiyelerinin mayıs ayının ilk haftası hesaplara yatırılacağı bildirildi.

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren 1.000 TL'lik bayram ikramiyelerinin ödeme tarihi açıklandı. Toplam 13.1 milyon emekliye ödenecek bayram ikramiyeleri mayıs ayının ilk haftası hesaplarda olacak. Kurban Bayramı ikramiyesinin de 12-16 Temmuz tarihlerinde yatırılması planlanıyor. Böylece temmuzda hem zam hem de ikramiye alınmış olacak. Sürekli iş göremezlik geliri olan da ikramiyeden faydalanacak.

 

Ramazan Bayramı'nın birinci günü bu yıl 13 Mayıs tarihinde başlıyor. Sabah'ın haberine göre, Sosyal Güvenlik Kurumu bayram ikramiyelerini bu tarihten bir hafta önce (6 Mayıs) hesaplara yatırmak için çalışma başlatıldı. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin ikramiyelerinin aynı gün ödenmesi planlanıyoryor. Türkiye'de, 8.2 milyon işçi, 2.6 milyon Bağ-Kur ve 2.3 milyon memur emeklisi olmak üzere 13.1 milyon emekli bulunuyor. İdari izin kararıyla 3.5 gün olması beklenen bayram tatili başlamadan önce ikramiyeler hesaplarda olmuş olacak.

 

 İlgili konular

özetmayıs

6 Mayıs gün özeti

8 saat önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
gündem

3 Mayıs 2021 gündem

3 gün önce

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde, MYK toplantısına başkanlık edecek. (Ankara/15.00)...Devamını oku