Türkiye Haberleri

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden sahte içki açıklaması

1 hafta önce

sahte

Emniyet Genel Müdürlüğü, şu ana kadar 41 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sahte içkiye dair, "Yapılan operasyonlarda 2.242 şüpheli hakkında adli işlem yapılmış, 215.285 şişe ile 606.706 litre sahte/kaçak alkollü içki ele geçirilmiş ve 128 adet yasa dışı alkollü içki imalathanesi deşifre edilmiştir" bilgisini paylaştı. 

Emniyet Genel Müdürlüğü alkollü içki zehirlenmeleriyle ilgili yazılı açıklamasında şunları belirtti:

 

"Toplum sağlığının korunması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Birimlerince 2020 yılında 1.483 alkollü içki kaçakçılığı/sahteciliği operasyonu yapılmıştır. Yapılan operasyonlarda 2.242 şüpheli hakkında adli işlem yapılmış, 215.285 şişe ile 606.706 litre sahte/kaçak alkollü içki ele geçirilmiş ve 128 adet yasa dışı alkollü içki imalathanesi ortaya çıkartılmıştır.

 

Son zamanlarda alkollü içki zehirlenmesine bağlı olarak farklı illerimizde ölüm olayları yaşanmıştır. Olaylarla ilgili Emniyet birimlerimizce yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 58 şüpheliden 7’si tutuklanmıştır.

 

 

Halkımızın sağlığını tehdit eden kaçak ve sahte içkiye yönelik operasyonlarımız kararlılıkla devam etmektedir."İlgili konular

içki

Sahte içkiden ölü sayısı 80'e yükseldi

21 saat önce

Sahte içki can almaya devam ediyor. Ülke genelinde sahte içkiden ölenlerin sayısı 80’e yükseldi....Devamını oku
içki

Marketten aldığı içki sahte çıktı, yaşam savaşı veriyor

1 hafta önce

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir kişi marketten içki aldı. Aldığı içkiyi içen vatandaş zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Zehirlenme olayı sonrası dört kişi gözaltına alındı....Devamını oku