Gündem

"Emniyette her üç atamanın biri Menzil cemaati referansıyla yapıldı"

2 yıl önce

"Emniyette her üç atamanın biri Menzil cemaati referansıyla yapıldı"


Emniyet teşkilatındaki son atama ve terfilerle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Deneyimli gazeteci Tolga Şardan, T24'e yazdığı "Emniyet’te neler oluyor" yazısında kulislerde her üç atama ve terfiden birinin Menzil cemaati referansıyla yapıldığının konuşulduğunu yazdı.
 
"Emniyet’te son dönemde ilginç gelişmeler yaşanıyor," diyen Şardan, "Bunlardan birisi, Emniyet Genel Müdürü’nün değişmesi, Celal Uzunkaya’nın görevden alınıp yerine Mehmet Aktaş’ın gelmesi sonrasına gerçekleştirilen bir dizi terfi ve atamanın gerçekleştirilmesi. Kısa süre önce 50’ye yakın kentin emniyet müdürü değiştirilmişti. Böylece, merkez teşkilatı ve il kadrolarında yeni düzenlemeler yapıldı," diye devam etti.
 
Şardan, yazısının devamında geçen hafta sonu123 kişiden oluşan birinci sınıf emniyet müdürleri terfisi ile 20’ye yakın polis okulu müdürünün değiştirilmesiyle ilgili kararnamenin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla çıktığını hatırlattı.
 
SOYLU'YA VERİLEN HEDİYE
 
Geçen hafta yine Emniyet teşkilatının odağında olduğu ilginç bir fotoğraf kamuoyuna yansıdı. Fotoğrafın konusu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, kendisine bağlı bir birimin düzenlediği seminere katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği hediye idi.
 
Genel müdür Aktaş’ın, Bakan Soylu’ya hediye ettiği Türk Bayrağı’nın ayında bakan beyin adının, yıldızında ise soyadının sırmayla işlendiği görülüyordu.
 
Üstelik “deforme edilmiş” hediye Türk Bayrağı’nın, İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği bayrak hassasiyeti konulu genelgeden sonra hediye edilmesi ayrıca manidardı.
 
Aktaş’ın hareketini en basit biçimde “bayrağa saygısızlık” şeklinde açıklamak mümkün. Kaldı ki, İçişleri Bakanı Soylu aynı zamanda makamı itibarıyla seminerin de ev sahibi konumunda. Bir hediye verilmesi zorunlu ise, başka bir hediye tercih edilebilirdi."


İlgili konular

Öğretmen

Son 1 yılda KPSS’ye giren öğretmenlerin sadece yüzde 5'i atandı

3 ay önce

Eğitim Uzmanı Alaaddin Dinçer “Son 1 yılda KPSS’ye giren 407 bin öğretmenden sadece 21 bin 407’si yani yüzde 5.34’ü atanırken, yüzde 94.66’sı atanmadı" açıklamasında bulundu....Devamını oku
kelepçe

Migros işçilerine kelepçe takan emniyetten açıklama

4 ay önce

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 18 Şubat'ta Migros çalışanlarının eylemi sırasındaki gözaltı işlemlerine ilişkin basına yansıyan kelepçeli görüntüler konusunda araştırma ve inceleme yapıldığını bildirdi....Devamını oku