Spor

Emre Belözoğlu'ndan Ümit Özat'a dava

2 hafta önce

Emre Belözoğlu Ümit Özat

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe'den ayrılan Emre Belözoğlu'nun avukatından Ümit Özat hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada Özat'ın ithamları nedeniyle hukuki işlemlere başlandığını duyuruldu.

 

Belözoğlu'nun avukatı tarafından yapılan açıklamada Özat'ın ithamları nedeniyle hukuki işlemlere başlandığını duyuruldu.

 

Ümit Özat, Belözoğlu ile ilgili yaptığı sonra açıklamasında 'Emre Belözoğlu'na Fetöcü dediğin yerde beni eleştiriyorsunuz. Size ne kardeşim. Emre beni mahkemeye veremiyor. Fetö terör örgütü diyemiyor, ben fetöcü değilim diyemiyor. Onu ölümüne savunuyorsunuz.' demişti.

 

Belözoğlu'nun avukatından yapılan açıklama şöyle;

 

Daha önce Fenerbahçe formasını giymiş Ümit Özat'ın son dönemde sürekli gündemde kalmak için asılsız, yanlı, yanlış ve karalayıcı beyanları ile Sayın Emre Belözoğlu’nun manevi kişiliğini yıpratmaya, kişilik haklarını ihlale yönelik yalan ve iftiralarla dolu beyanları karşısında açıklama yapma gereği duyulmuştur.

 

Ümit Özat söz konusu yalan, gerçek dışı, ifade özgürlüğünü aşan beyanlarıyla müvekkilim Sayın Emre Belözoğlu ve nezdinde Fenerbahçe Spor Kulübü ile mevcut yönetimine zarar verme amacı taşımaktadır.

 

Özellikle hakkında hiçbir soruşturma bulunmayan ve açılmış tüm soruşturmalardan aklanarak çıkan müvekkilim Sayın Emre Belözoğlu; Fenerbahçe Futbol A Takım Direktörü ve Sportif Direktörü olduğu dönemlerde bu asılsız açıklamalara görevde olması nedeniyle her ne kadar cevap vermemişse de Ümit Özat'ın bunu fırsat bilerek asılsız ve karalayıcı açıklamalarına devam etmesi nedeniyle tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı, bu kapsamda tüm bu haksız ithamlarının hesabını çok yakın zamanda yargı önünde vermesi için gerekli işlemlere başladığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

07 Haziran 2021

 

Emre BELÖZOĞLU

 

Vekili Av. Mahir IŞIKAYİlgili konular

telefon

Mahkemeden 'telefonu arızalanan tüketiciye' ücret iadesi kararı

2 gün önce

Aydın'da cep telefonu garanti süresi içerisinde arıza yapan ve yetkili servise gönderen tüketici, kendisine kullanılmış ve bataryası değiştirilmiş başka telefon gönderilmesi üzerine başlattığı hukuk mücadelesini kazanarak ödediği ücreti geri aldı....Devamını oku
mhp

MHP'den Doğu Perinçek'e 3 kuruşluk dava

2 hafta önce

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu kendisine suikast planı yaptığını iddia eden Doğu Perinçek’e 3 kuruşluk dava açtığını açıkladı....Devamını oku