İnsan Hakları

Enes, Çağlayan’da gözaltındaki anne ve babasını bekliyor

2 yıl önce

Enes, Çağlayan’da gözaltındaki anne ve babasını bekliyor


Anne ve babaları tutuklanan yüzlerce bebek cezaevlerinde demir parmaklıklar arkasında yaşarken onlara her geçen gün yenisinin eklenme tehlikesi devam ediyor. İstanbul’da gözaltına alınan Emine ve Mehmet Öksüz çiftinin küçük çocukları Enes de bu risk altında.

 

Şu anda Çağlayan Adliyesi’nden gözaltında olan Enes’in anne ve babası hakim karşısına çıkmayı bekliyor. Bu durum twitter hesabından yaptığı paylaşımla gündeme getiren HDP’li vekil ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu şunları söyledi.

 

“Yine bir anne baba tutukluluk olmasın.! @adalet_bakanlik. Anne Emine öksüz, çocuk Enes öksüz, baba Mehmet öksüz gözaltına alınmış.! Şu an Çağlayan adliyesindeler Binlerce anne, baba tutuklu, çocukların perişan olduğu topluma bir yenisi eklenmez umarım.” dedi.

 

 
 


İlgili konular

yavaş

Mansur Yavaş, 'Enes Kara' hakkında mesaj yayınladı

5 ay önce

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, “Evlatlarımızı emanet ettiğimiz tüm kurumlar denetlenmeli, kamu yurt kaynaklarımız artırılmalı ki bir daha Eneslerimizi kaybetmeyelim. Çok üzgünüm Enes” diye mesaj paylaştı....Devamını oku