Politika

Erbaş: 11 yaşındaki arabaya biniyorum. Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz

4 ay önce

Erbaş

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tepkiler nedeniyle halen eski başkan Mehmet Görmez'in makam aracını kullandığını belirterek "11 yaşındaki arabaya biniyorum. Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kendisinin “Zengin için cennetin bir kapısı açılırsa, yoksulun bin kapısı açılır” dediği iddiası üzerinden “Ali Erbaş dalga mı geçiyorsun? Senin bindiğin araba kaç lira? İsraf diyorsun, Diyanet İşleri Başkanı olarak senin 500 tane salonun var. Müftülerle toplantı yapıyorsun 5 yıldızlı, 7 yıldızlı otellerde. Yazık günah” tepkisini gösteren eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan'a yanıt verdi.

 

Erbaş, Zanka TV'ye gönderdiği mesajında Okuyan'ın paylaştığı sözün kendisine ait olmadığını belirterek "Büyük ihtimalle FETÖ olabilir. Mahkeme konuyu takip ediyor. Benim böyle bir ne yazım ne konuşmam var. Böyle bir söz İslam’a aykırı" dedi.

 

"11 YAŞINDAKİ ARABAYA BİNİYORUM"

 

Erbaş, kullandığı araba konusunda da şunları söyledi:

 

"Araba konusunu da belirteyim. 6 sene önce Diyanet’e yeni bir araba verilmişti. Mehmet Görmez Hoca Başkan iken. Hocayı çok rahatsız ettikleri için çok üzüldü ve cumhurbaşkanlığına geri gönderdi. Eski arabaya binmeye devam etti. O arabaya şu anda ben biniyorum. 11 yaşında. Geçenlerde bozuldu yolda kaldık, koruma arabasına geçmek zorunda kaldım. Korkumuza yeni araba alamıyoruz. Türkiye’de bir Diyanet İşleri Başkanı var. Siz bakanlık yaptınız, kimlerin hangi arabalara bindiğini çok iyi bilirsiniz kıymetli bakanım."

 

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, AKP Genel başkanı ve dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan'ın hediye ettiği milyonluk zırhlı Mercedes'i çok konuşulmuştu.

 

"İMAMLARIMIZIN GÜNCELLENMEYE İHTİYACI VAR"

 

Diyanet İşleri Başkanı, teşkilatın etkinlikleri için kullanılan salonlarla ilgili olarak "Salon konusuna gelince bizim 500 değil, Kocatepe Camii’nin altında 40 sene önce yapılan bir salonumuz var. Bir de Başkanlıkta küçük bir salonumuz var. Zaman zaman sezon dışı zamanlarda bazı otellerin kapalı olduğu zamanlarda devletin verdiği harcırah karşılığında hizmet içi eğitimler yapıyoruz tüm kurumlar gibi. Otel sahibinin de zararına olsa da hiç olmazsa çalışan personelini tutmuş oluyor. Kışın işlerine son vermemiş oluyor. İmamlarımızın bilgilerini yenilemeye, kendilerini güncellemeye ihtiyaçları var. Zor şartlarda bunu yapıyoruz" diye konuştu.İlgili konular

Fazıl Say

30 Ocak gün özeti

3 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz....Devamını oku