Gündem

Erbaş alımı için ek sınav yapılacak

3 yıl önce

Erbaş alımı için ek sınav yapılacak


Jandarma Genel Komutanlığı (JGM) sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla ek sınav yapacağını duyurdu.
 
19 Mart-04 Nisan 2019 tarihleri arasında internet üzerinden ön başvurular alınmış ve sınavlara çağrılan 40 bin adayın sınavları 06-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Sınavlar sonrasında JGM sınava çağrılmayan adayların tamamının yapılacak ek sınavlara çağrılması planlandı.
 
2019/1 uzman erbaş alımı sınavları sonrasında Jandarma Genel Komutanlığının personel temin yetiştirme planları ve artan uzman erbaş ihtiyacı doğrultusunda başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar dâhilinde sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlandı. Eğitim süresi, eğitim birliklerinin ve sınav alanlarının kapasitesi doğrultusunda belirlenecek sınav takvimleri Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temin Sistemi internet adresinde yayımlanacaktır.
 
Jandarma’dan yapılan açılamada adayların herhangi bir hak kaybına uğramamaları maksadıyla sınavlar ile ilgili güncel duyurular ile sınav çağrılarını Jandarma Personel Temin Sistemi internet adresinden takip etmeleri gerekmekte. Ön başvurusu kabul edilen adayların seçme sınavları, Güvercinlik Jandarma Lojistik Komutanlığında (Şehit Orgeneral Eşref BİTLİS Kışlası Batıkent/Yenimahalle/ANKARA) yapılacaktır. Adaylar sınavlara gelirken yanlarında; cep telefonu, hesap makinesi, çağrı cihazı, fotoğraf makinesi ve benzeri eşyalar getirilmeyecek. Sınavlar dört aşamada icra edilecek. Her bir aşamada başarılı olan adaylar bir sonraki aşamaya geçebilecek.


İlgili konular

kargolar uçak

Yurt dışından gelen kargolara yüzde 20 ek vergi

3 ay önce

Yurt dışından posta veya kargo yoluyla gönderilen fiyatı 150 euroyu geçmeyen ticari olmayan ürünlerden Tüketim Vergisi Kanunu'na tabi eşya listesinde yer alması durumunda yüzde 20 ek vergi alınacak....Devamını oku
eroin

Jandarma yolcu otobüsünde yaptığı aramada 50 kilogram eroin buldu

4 ay önce

Sivas'ın Koyulhisar ilçesinde bir yolcu otobüsünde 50 kilo 800 gram eroin ele geçirildi. Olayla irtibatlı 4 şüpheli gözaltına alındı....Devamını oku