Politika

Erdoğan, 13 milyon 500 bin üye dedi; Yargıtay ise, 10 milyon 984 bin 312

6 gün önce

akp

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, bu yılın Nisan ayında, AKP’nin toplam üye sayısının 10 milyon 984 bin 312 olarak açıklarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, bugün yaptığı konuşmada AKP'nin üye syısını 13 milyon 500 bin olarak açıkladı. 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Erzurum Genişletilmiş İl Danışma Toplantısında, “Biz 13 milyon 500 bini aşan üye sayısı ile Türkiye'nin en büyük ailesiyiz” diye rakam telaffuz etti. Bu açıklamaya göre, AKP'nin üye sayısı, Nisan ayından bu yana 2 buçuk milyon artmış görünüyor. Dikkat çeken bu artış rakamı, akıllara acaba kimin açıkladığı doğru sorusunu getirdi!

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Nisan ayında, AKP’nin toplam üye sayısının 10 milyon 984 bin 312 olarak şöyle açıklamıştı:

 

 

 

 

 

 

 İlgili konular

erdoğan

Erdoğan, Rize'de sel mağdurlarına çay fırlattı

4 saat önce

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, afet bölgesi ilan edilen Rize'de sel ile sarsılan yurttaşlara çay fırlattı....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan'dan Kıbrıs mesajı: Artık bizim için Kuzey-Güney diye bir şey yok

2 gün önce

AK Parti ile bayramlaşma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC ziyaretine dair önemli mesajlar verdi....Devamını oku