Politika

Erdoğan 5 milyon liralık Mercedes’ten 1 değil 2 tane sipariş vermiş!

3 hafta önce

mercedes

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanlığı için alınan ikinci makam aracının da ifşa etti.

Pandemide vatandaşlara yardım etmek yerine IBAN numarası vererek para toplayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın için 1 değil 2 tane lüks otomobil siparişi verildiği ortaya çıktı.Cumhurbaşkanlığı’nın talebi üzerine Almanya’dan tanesi 474 bin 950 Euro olan Mercedes Benz S600 Guard modeli siparişi verildiği, 30.03.2021 tarihinde kesilen faturada adresi olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe yazılması dikkat çekti.

 

belge

 

8 Nisan’da CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın twitter hesabından paylaştığı fatura irsaliye numarası 2021656462 olan Mercedes Benz S600 Guard modelinden Saray’ın ikinci bir sipariş daha verdiği ortaya çıktı. Mercedes firmasının 2021656463 nolu faturayı da Cumhurbaşkanlığına kestiği tespit edildi.

 

belge1

CHP’li Deniz Yavuzyılmaz sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanlığı makam aracının faturasını paylaşan Yavuzyılmaz, “Asgari ücretli bir vatandaşın bu aracı satın alması için 135 yıl çalışması gerekiyor.” dedi.

 

arac

”ASGARİ ÜCRETLİ BU OTOMOBİLİ ALMAK İÇİN 135 YIL ÇALIŞMASI GEREKİYOR”

 

İşte CHP’li Deniz Yavuzyılmaz’ın açıklaması şöyle:

 

“Bu da Cumhurbaşkanlığı için temin edilen ikinci Mercedes’in bilgileri

İrsaliye no: 2021656463

Marka: Mercedes S600-Guard

Bedeli: 474.950

Avro TL karşılığı: 4.602.265TL

Asgari ücretli bir vatandaşın bu aracı satın alması için 135 yıl çalışması gerekiyor.

Fatura, İrsaliye ”

 

 İlgili konular

akşener

Akşener: İşbirliği olacak gibi gözüküyor

19 saat önce

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ittifaklarla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Akşener, "DEVA ve Gelecek Partileri var, Saadet Partisi fena gitmiyor. Muhtemelen yarın bir iş birliği olacak gibi gözüküyor. DEVA ve Gelecek Partisi'nden bahsediyorum" dedi....Devamını oku
cavusoglu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Almanya'ya gidiyor

1 gün önce

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Çavuşoğlu'nun 6 Mayıs'ta Almanya’ya çalışma ziyareti gerçekleştireceği kaydedildi....Devamını oku