Dünya

Erdoğan, akıl sağlığı yerinde değil dediği Macron’a mektub yazmış

1 ay önce

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var" dediği Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a mektub yazdığı ortaya çıktı.

Haber sitesi Politico'nun paylaştığı habere göre Erdoğan, Macron’a yazdığı mektupta “Sevgili Emmanuel” hitabını kullanmış ve ikili ilişkileri geliştirmek istediğini ifade etmiş. Macron ise Erdoğan’a cevaben yazdığı mektupta “Değerli Tayyip” ifadesini kullanmış.

 

Erdoğan, mektubu, 19 Aralık'ta göndermiş. Avrupa Birliği'nin aralık ayında yapılan Avrupa Konseyi zirvesinde Türkiye'ye yeni yaptırımlar getirmeyi kabul etmesi üzerine, Erdoğan Macron'a mektup yazmış.

 

Erdoğan yazdığı mektubunda o dönem koronavirüse yakalanan Macron’a “İyileşir iyileşmez sizinle ikili ilişkilerimizi, bölgesel sorunları, Kovid-19 salgınına karşı ortak mücadelemizi ve Türkiye ile AB ilişkilerini konuşmak istiyorum” ifadelerini kullanmış.

 

 

Mektubu doğrulayan Elysee Sarayı kaynakları, Macron’un ocak ayında Erdoğan’a cevaben bir mektup yazdığını belirttiler. Bununla beraber iki lider arasında herhangi bir telefon görüşmesi ya da video görüşmesi planlanmadığını da dile getirdi.

 

 İlgili konular

cumali önal

Biden, Erdoğan’la ne konuşacak?

35 dakika önce

Başkanlık koltuğuna oturmasının üzerinden neredeyse bir buçuk ay geçmesine rağmen ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aramış değil. Üstelik bu süreçte düşman, rakip, dost, müttefik onlarca ülke liderini aramasına rağmen....Devamını oku
erdoğanvserbakan

Erdoğan, vefatının 10. yılında Necmettin Erbakan'ı andı

1 gün önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın vefatının 10. yılında anma mesajı yayımladı....Devamını oku