Politika

Erdoğan: CHP, faşizmin kıyılarında dolaşan bir parti haline gelmiştir

1 yıl önce

chp

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın Adnan Menderes Müzesi’nde “Darbeler ve Demokrasi Söyleşisi”nde yaptığı konuşmasında CHP'yi hedef aldı.

Erdoğan, açılışta Cumhuriyet Halk Partisi'ni hedef alarak "CHP, faşizmin kıyılarında dolaşan bir parti haline gelmiştir" diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından bazı bölümler şöyle:

 

"Şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum. Çok partili siyasi hayat devrin CHP kadrolarının beklemedikleri şekilde milletin, demokrasi ve kalkınma taleplerinin patladığı bir volkana dönüşmüştür. 27 Mayıs'ta ülkemizi bitip tükenmek bilmeyen; darbeler, vesayet rezilliğini içine sokan habis hastalığının ilk atağıdır. Menderes'e yeteri kadar sahip çıkamamış olmanın mahçubiyetinin de pek çok kesimin yüreğini burktuğunu biliyoruz.
AKP İl Meclis Danışma Toplantımızda örneklerini verdiğim gibi dün Menderes ve arkadaşlarına hangi ithamları yapıyorlarsa bugün farklı ifadelerle aynı iftiraları bize yöneltiyorlar. 1971 muhtırası ve devamındaki kargaşa yılları... Ardından 1980 darbesi ve devamındaki siyasi iktidarsızlık dönemi. Üzerimize salınan terör örgütleri aklımıza geliyor.

 

Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle son 20 yılda ülkemize kazandırdığımız güçlü altyapı sayesinde alçak oyunları bozacak döneme girdik. Ülkemizi 2023 hedeflerine kavuşturan dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına soktuğumuzda en çok da rahmetli Adnan Menderes ve arkadaşlarının ruhlarının huzuruna ereceğine doğrusu ben inanıyorum.

 

CHP, faşizmin kıyılarında dolaşan bir parti haline gelmiştir.

 

27 Mayıs, vesayet rezilliğinin ilk adımı oldu.

 

(HDP'li vekilin PKK'lıyla fotoğrafı) Dokunulmazlığının kaldırılması için gerekli adımı attık."

 İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

11 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

11 ay önce

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir araya geldi....Devamını oku