Politika

Erdoğan: Devletin kurumlarına randevusuz gidilmez

8 ay önce

erdoğan

Siirt'te konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun TÜİK'e gitmesini eleştirdi, "Devletin kurumlarına randevusuz gidilmez" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'teki toplu açılış töreninde konuştu.

 

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

 

"Bizim gündemimizde ülkemize daha fazla eser kazandırmak, milletimize hizmet için yapacaklarımız var. Hak ve özgürlükleri, demokrasiyi geliştirmek için gösterdiğimiz çabanın en büyük şahidi sizlersiniz.

 

Maalesef Ana Muhalefetin başıda bir zat var. Bu zat Merkez Bankası'ndan randevu istiyor. Merkez Bankası randevu veriyor. Görüştükten sonra çıkıyor aleyhinde konuşmaya başlıyor. Hani bağımsız değildi, bunlarda edep adap yok.

 

Dün de TÜİK'i randevu falan almadan gitmek istedi. TÜİK randevu vermedi. Gittiler TÜİK önünde gösteri yapıyor. İnsan utanır. Bir insan davet edilmediği yere gidemez. Devletin bu kurumları senin şamar oğlanın değil. Buralar ciddi kurumlar senin gibi ciddiyetsiz değil.

 

Randevu vermediler, randevusuz olarak gidip kapıda gösteri yaptı. Bak Bay Kemal bundan sonra devletin kurumlarına randevusuz gidilemeyeceğini öğren. Terör örgütlerine randevusuz gidebilirsin."

 

Ne olmuştu?

 

TÜİK'in enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine randevu vermeyen TÜİK'e gitmiş, Kılıçdaroğlu ve CHP yetkililerinin gittiği TÜİK, kapılarını açmamıştı.

 

Kılıçdaroğlu, "Bu tablo Türkiye’nin nereye geldiğini göstermek için önemli bir tablo" açıklamasında bulunmuştu.İlgili konular

Açlık sınırı

Açlık sınırı 5 bin liraya dayandı!

4 ay önce

Türk-İş, Ankara'da gıda enflasyonunun Mart'ta bir önceki aya göre yüzde 8,24 arttığını açıklarken, açlık sınırının asgari ücretin 675 TL üzerine çıktığı ifade edildi....Devamını oku
TÜİK

İki TÜİK Başkan Yardımcısı görevden alındı

5 ay önce

Resmi Gazete’de Erdoğan imzasıyla yayınlanan 20 ayrı atama kararnamesi ile onlarca bürokrat görevden alındı ve onlarca yeni atama yapıldı....Devamını oku