Politika

Erdoğan: Doğal gazımız var, tedbirimizi aldık

1 yıl önce

Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki enerji kriziyle ilgili "Doğal gazımız var çok şükür. Muhalefetin iddialarının aksine. Tuz Gölü'nde doğal gaz depomuz var. Böyle bir sıkıntımız yok, tedbirimizi aldık, biz AK Parti'yiz" dedi.

Erdoğan, Giresun’da 22 Ağustos 2020’de yaşanan sel afetinde en fazla zarar gören ilçelerin başında gelen Dereli ilçesinde Dereli-Doğankent Afet Konutları, İşyerleri ve Altyapı Yatırımları Açılış Töreni’ne katıldı. Cumhurbaşkanı, gündemden düşmeyen 'enerji krizi' ve muhalefetin 'doğal gaz stokumuz tükenmek üzere' sözlerine de değinerek, "Doğal gazımız var çok şükür. Muhalefetin iddialarının aksine. Tuz Gölü'nde doğal gaz depomuz var. Böyle bir sıkıntımız yok, tedbirimizi aldık, biz AK Parti'yiz" diye konuştu.

 

'ULAŞTIRMA BAKANIM AĞZININ PAYINI VERDİ'

 

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

 

"Bakıyorsunuz öyle bir ana muhalefet var ki, yalanda geçilmiyor. Eyvallah. Geçen akşam Ulaştırma Bakanım gayet güzel bir şekilde ağzının payını verdi. Adam kendine göre öyle bir taktik yapıyor ki, saat 22.00'da ben televizyona çıkacağım o da kendisine ait bir youtube kanalı var.

 

Orada millete sesleniyor. Güya Cumhurbaşkanını susturacak. (Bir vatandaşın ‘seviyesine inme’ diye seslenmesi üzerine) 'Şimdi seviyesine inme' diyor. Seviyesi yok ki seviyesine inelim. Benim için seviye millettir. Milletin de seviyesine inilmez. Milletin seviyesine çıkılır.

 

'2023 BİR DÖNÜM NOKTASIDIR'

 

2023 bir dönüm noktasıdır. Burada hep beraber birlikte çalışmaya var mıyız? Siz varız dedikten sonra bitmiştir çünkü bu ülkede yapacak daha çok işimiz var.

 

Nasıl ki, Samsun'dan Sarp'a kadar bu sahili inşa ettik. Evelallah Giresun'umuzda üniversitesinden tutunuz bütün buradaki kurumlarımız inşa ve ihya ettik. Bugüne kadar fındıkta kimsenin erişemediği noktaya biz verdiğimiz fiyatlarla eriştik mi ? Halkımızdan aldığımız icazet neyse buna göre adımlarımızı attık.

 

'DOĞAL GAZ SIKINTIMIZ YOK'

 

Doğal gazımız var çok şükür. Muhalefetin iddialarının aksine. Tuz Gölü'müzün altında doğalgazımız var, stoklarımız var. Böyle bir sıkıntımız yok, tedbirimizi aldık, biz AK Parti'yiz."İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir araya geldi....Devamını oku