Politika

Erdoğan: En kötü ihtimalle Türkiye'deyim

2 hafta önce

Erdoğan

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Aşı tedariğinde herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Şu anda elimizde yeteri derecede aşımız var.” dedi.

Erdoğan kendisine soru soran gazeteciye yönelik olarak, "Çıkar maskeni çıkar çıkar" ifadesini kullandı.

 

"Şu anda yine yaptığımız görüşmelerle Sputnik aşısı inşallah geliyor, gelecek. Biontech’in verilmiş sözü var o da inşallah gelecek. Çin ile de önümüzdeki ayın ilk yarısında bir görüşmemiz olacak. Oradan da tekrar ciddi bir aşının gelmesiyle bu sayıyı yakalamış olacağız.

 

Erdoğan, bir 'gazetecinin' "Efendim liderliğinizde Türkiye aşı konusunda büyük bir ilerleme kaydetti, yerli aşı ne zaman?" sorusuna, "Çalışmalarımız devam ediyor. Eylül- ekim gibi üretime geçeceklerine inanıyorum." yanıtını verdi.


Erdoğan şunları kaydetti:

 

"Ben Güney Kıbrıs'a güvenmiyorum. Doğru konuşmadılar. Ben yine netice alınacağına ihtimal vermiyorum. Dürüst değiller. Referanduma da saygı duymadılar. Bunlar yalancı, dürüst değil. Şimdi yine aynı şeyleri yapıyorlar. Dürüst davrandıkları zaman, bizden dürüstlüğü görecekler. Dürüst davranmadıkça bir anlaşmaya varmak mümkün değil.

 

Tam kapanmada şimdilik buradayım, en kötü ihtimalle Türkiye'deyim."
İlgili konular

erdoğan

Erdoğan’dan '19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' mesajı

2 saat önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan yayımladığı mesajında şu konuları dile getirdi:...Devamını oku
Akşener Erdoğan

Akşener'den Erdoğan'a: Buyurun getirin sandığı, hodri meydan

12 saat önce

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Sözde tam kapanma sürecinde bir kez daha gördük ki bu zor günlerde millet olarak yapayalnızız....Devamını oku