Türkiye Haberleri

Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'la telefonla görüştü

1 hafta önce

tatar

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'la telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

KKTC Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tatar perşembe akşam saatlerinde bir telefon görüşmesi yaptı.

 

İki lider arasındaki görüşmede, Kıbrıs konusundaki son gelişmelerin yanı sıra yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını ve aşı konularının konuşulduğu belirtildi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs Türk halkının Covid-19 salgınıyla mücadelesinde yalnız olmadığını, ellerinden gelen desteğin daha önce olduğu gibi bundan sonra da devam ettirileceğini bildirdi. 

 

Her zaman olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti ile yakın ve verimli ilişkilerin devam edeceğini belirten Tatar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kıbrıs Türk halkına katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

 İlgili konular

erdoğan

Diyanet yine İktidarın yardımına koştu: "Sınama" ayetleri hutbe konusu oldu

8 saat önce

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Cuma hutbelerinde bu haftaki konu başlığı "Zor zamanlarda maneviyatımızdan destek almak" oldu. Hutbede "Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız" ayetine işaret edildi....Devamını oku
cumali önal

Erdoğan’dan “rabia“ seansı

12 saat önce

Kovid-19’un uğramadığı salonlarda hergün il kongreleri düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün grup toplantısında salondakilere “rabia“ seansı yaptırdı....Devamını oku