Gündem

Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi mezuniyet töreninde konuştu

1 hafta önce

msü

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı Milli Savunma Üniversitesi mezuniyet töreninde "Mücadele neticesinde Türkiye kısır döngüyü kırdı, demokrasi ve kalkınma hamlemizi başarıya ulaştı" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, MSÜ Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde, MSÜ Kuvvet Harp Enstitüleri 8'inci Dönem Karargah Subaylığı ve 3'üncü Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi Mezuniyet Töreni'ne katıldı.

 

Mezun olarak TSK’ya katılan her subayın ordunun gücünü arttırdığını söyleyen Erdoğan, “Artık her alanda olduğu gibi askeri alanda da yeni bir seviyeye ilerliyoruz. Türkiye'nin savunma sanayi teknolojilerinde geçtiğimiz 15-20 yılda kat ettiği mesafe, tüm dünyanın dikkatle takip ettiği, örnek aldığı bir başarı hikayesidir” diyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

 

"Türkiye'nin güçlü duruşunun en önemli ayaklarından biri de askeri alanda verdiği mücadeleler ve kazandığı zaferlerdir. Mücadele neticesinde Türkiye kısır döngüyü kırdı, demokrasi ve kalkınma hamlemizi başarıya ulaştırdık.

 

Libya'da gösterdiğimiz başarı sadece Akdeniz'de değil, dünyada kartların yeniden karılmasına yol açmıştır. Açıkça ifade ediyorum. Bizim hiç kimsenin toprağında, egemenliğinde, birlik ve beraberliğinde gözümüz yoktur. "

 İlgili konular

helikopter

Erdoğan'ın helikopteri hava muhalefeti nedeniyle zorunlu iniş yaptı

9 saat önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan helikopter hava muhalefeti nedeniyle Rize'ye zorunlu iniş yaptı....Devamını oku
Taliban

Taliban'dan Türkiye açıklaması: İnanca dayalı ortak noktalarımız var

3 gün önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Türkiye’nin Taliban’ın inancıyla alakalı ters bir yanı yok. Daha iyi anlaşabileceğimize ihtimal veriyorum” sözleri sonrası Taliban'dan yeni açıklama geldi....Devamını oku