Gündem

Erdoğan ödeneğinin tam iki katını harcadı

3 yıl önce

Erdoğan ödeneğinin tam iki katını harcadı


Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, 2018 Yılı Genel Faaliyet Raporunu yayımladı. Raporda kurumlara belirlenen ödeneklerin üzerine çıkıldığı, Cumhurbaşkanlığı'nın bütçesinin de 845 milyondan 1,6 milyara çıktığı belirtildi.

 

SARAY 2'YE KATLADI

 

-Raporda kamu idarelerinin 2018 yılı bütçe ödenek ve gerçekleşmeleri tablosuna da yer verildi. Buna göre Cumhurbaşkanlığı’nın başlangıç ödeneği 845.3 milyon liraydı. Yıl sonu ödeneği ise 1.7 milyar liraya çıktı. Yıl sonunda gerçekleşme 1.6 milyar lira oldu.

 

-Diyanet’in başlangıç ödeneği 7.7 milyar liraydı, gerçekleşme 8.3 milyar lira oldu.

 

-Geçen yılda vergi yükü yine işçi, memur gibi ücretlilerin üzerindeydi. 2018’de gelir ve kazanç üzerinden alınan vergiler 239.1 milyar lira oldu.

 İlgili konular

BARAJ

9 yıl önce temeli atılan baraj kaderine terk edildi

4 ay önce

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde 9 yıl önce temeli atılan Boğalar Barajı’nın kaderine terk edilmesine tepki gösteren halka CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin destek vererek Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kiler tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi....Devamını oku
Cumhurbaşkanlığı Sarayı

Cumhurbaşkanlığı Sarayı kaçak elektrik mi kullanıyor?

5 ay önce

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Cumhurbaşkanlığı Sarayının kaçak elektrik kullandığını iddia edip “Sarayın statüsü gecekondu” dedi....Devamını oku