Gündem

Erdoğan: Reyhanlı'daki patlamaya ilişkin yapılan ilk tespitler olayın terörle bağlantılı olabileceği yönünde

3 yıl önce

Erdoğan: Reyhanlı'daki patlamaya ilişkin yapılan ilk tespitler olayın terörle bağlantılı olabileceği yönünde


 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Reyhanlı'da meydana gelen patlamayla ilgili olarak "Şu ana kadar yapılan tespitler, olayın terörle bağlantılı olabileceği yönünde" ifadelerini kullandı.
 
Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde: 

 

- (Yeni parti iddiaları) Şu anda benim partimin içerisindeki muvazzaf milletvekili arkadaşlarımın içinde böyle bir şey söz konusu değil.

 

- Partimle şu anda hiçbir ilişkisi olmayanların bu tür bir çalışması varsa o ayrı bir konu, biz de sizlerden duyuyoruz. Daha önce de ayrılanlar oldu ama tarih oldular, kimse hatırlamıyor. Beraber yürüdüğümüz arkadaşlar yol arkadaşımızdır, diğerleri dava arkadaşı dışındadır. Biz yola çıktığımız arkadaşlarımızı hep yoldaş olarak gördük ama maalesef yoldaş olmaktan çıkıp başka istikametlere gidenler oldu.

 

- (Reyhanlı'daki patlama) Araçta bomba olduğu belli, onun patlaması neticesinde İçişleri Bakanımın verdiği bilgiye göre 3'ü de ölmüş. Şu ana kadar yapılan tespitler, olayın terörle bağlantılı olabileceği yönünde.

 

- (Suriye gündemi) İdlib'le ilgili olarak Rusya ile elimizden geleni yapıyoruz. Tabii ABD'lilerle ilişkilerimizi de Dışişleri Bakanlığımız vasıtasıyla yürütüyoruz.


İlgili konular

Tansu Çiller

Tansu Çiller meydanlara dönüyor: Eski isimlere teklif gitti

9 ay önce

Eski Başbakan Tansu Çiller'in, bir dönem genel başkanlığını yürüttüğü Doğru Yol Partisi'nin eski il başkanlarını ve önde gelen isimleri telefonla aratarak “Bizimle birlikte çalışır mısınız” diye sordurduğu iddia edildi....Devamını oku
Kılıçdaroğlu

Mersin sonrası İl başkanlarından Kılıçdaroğlu’na miting talebi

11 ay önce

CHP, Mersin mitinginde yurttaşla birlikte tekrarladığı “hemen seçim” çağrısının ardından çok sayıda il başkanının CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan “kendi illerinde de miting yapmasını” istediği belirtildi....Devamını oku