Politika

Erdoğan SİHA kamerası satmayan Kanada'ya çattı

1 ay önce

iha

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karabağ savaşında Azerbaycan’a destek verdikleri için SİHA ve İHA'ların kameralarını satmayan Kanada'ya sert tepki gösterdi. Erdoğan tepkisinde "NATO’da beraber değil miyiz? Beraberiz. Niye böyle bir yaklaşım yapıyorsun" dedi.

İstanbul Tersane Komutanlığında MİLGEM Projesinin 5'inci gemisi olan İstanbul (F-515) Fırkateyni'nin Denize İniş Töreni'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

 

Erdoğan, "Ermenistan dostlarıma saldırıyor, elimizden gelen desteği vermek zorundayız. NATO’da beraber değil miyiz? Beraberiz. Niye böyle bir yaklaşım yapıyorsun" diye Kanada'ya sitem etti.

Erdoğan konuşmasının devamında şunları ifade etti:

 

“Savunma sanayisinde 2002 yılında sadece 62 proje yürütülürken bugün bu sayı 700'e yaklaştı. Bugüne kadar yapılan çalışmaların başarısını, kurumlarımız arasındaki işbirliğini geliştirmemize borçluyuz. İstanbul Fırkateyni'ni Cumhuriyetimizin 100. yılında olan 2023 yılında deniz kuvvetlerimize dahil etmeyi planlıyoruz.”
İlgili konular

kapak

Saadet Partisi'nden, Erdoğan'a '94 ruhu' yanıtı

13 saat önce

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe için sarfettiği, “1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımız” sözlerine ilişkin, “2001 yılında kurulan ve ısrarla önceki siyasi anlayışını bir kenara bıraktığını ve reddettiğini ifade eden Ak Parti'nin, 20 yıl sonra bugün; ‘94 ruhu’ diyerek, kuruluşundan 7 yıl öncesini bir vizyon ve özlem olarak ortaya koyması, tükenmişliğin bir ifadesidir” dedi....Devamını oku
chp

CHP Sözcüsü Öztrak: 128 milyar dolar kasadan nasıl çıktı?

1 gün önce

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Şimdi bu safhadan sonra yapılması gereken, bu 128 milyar dolar neye kullanıldıysa kullanıldı. Merkez Bankası kasasından hangi yöntemle çıktı?" diye soru yöneltti....Devamını oku