Türkiye Haberleri

Erdoğan: Türkiye ile Ukrayna arasında önemli anlaşmalara imza attık

1 hafta önce

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy başkanlığındaki heyetler arası görüşme yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdüğü ifade edildi.

Görüşmede varılan anlaşmalarla ilgili konuşan Erdoğan, "Türkiye ile Ukrayna arasında önemli adımları, az önce attığımız imzayla gerçekleştirdik" değerlendirmesinde bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy başkanlığındaki heyetler arası görüşme 1 saat 15 dakika sürdü. Görüşme Üsküdar'daki Vahdettin Köşkünde gerçekleşti.

 

Heyetler arası görüşmeye, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ile Ukrayna'dan ilgili bakanlar katıldı.İlgili konular

cumali önal

Mısır’ın Karadeniz hamlesi Türkiye’ye karşı mı?

11 saat önce

Türkiye, AKP iktidarının ilk yıllarında Avrupa Birliği ve Ortadoğu merkezli ses getiren bir diplomatik açılım stratejisi geliştirdi....Devamını oku
erdoğan

Erdoğan: Türkiye yükselen yıldız konumundadır

3 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu....Devamını oku