Politika

Erdoğan: "Türkiye sporda çağ atladı"

1 hafta önce

erdoğan

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, 'Türkiye, bizim dönemimizde spor da çağ atlamıştır' dedi.

Erdoğan'ın yaptığı konuşmada spor alanında elde edile başarılara dikkat çekerek, bazı açıklamalarda bulundu. Kısaca satır başları şöyle:


"Türkiye, bizim dönemimizde spor alanında da çağ atlamıştır. Artık büyük çoğunluğu ömrünü tamamlamış stadyumları yıkıp, yeni tesisler inşa ettik. 32 stadyumu tamamladık, 12'si devam ediyor, 4'ünün projesi sürüyor. Faal sporcu sayımız ise son 18 yılda 206 binden 3 milyon 623 bine ulaştı. Okullarımızda yürüttüğümüz yetenek taramasıyla çocuklarımızı özel eğitime alıyoruz.

 

Spordaki başarılarımızı artırmak için hayata geçirdiğimiz en önemli projelerden biri sporcu eğitim merkezidir. Toplam 1671 sporcu yetiştiriyoruz. Sporcularımıza hem faaliyet gösterdikleri spor dalı hem dersleri için özel eğitimler veriyoruz.

 

Gayemiz bizim çektiğimiz çileleri gençlerimize çektirmemek. Gençlere yapılan yatırım geleceğimize yapılan yatırımdır. Bu ülke eğitimli, nitelikli, sağlıklı, milli ve manevi değerli mücehhez gençlerin omuzlarında yükselecektir. Türkiye'yi aydınlık yarınlara, sporda, sanatta, bilimde, kültürde başarılıyla temayüz etmiş gençlerimiz taşıyacaktır."

 İlgili konular

kapak

Saadet Partisi'nden, Erdoğan'a '94 ruhu' yanıtı

9 saat önce

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe için sarfettiği, “1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımız” sözlerine ilişkin, “2001 yılında kurulan ve ısrarla önceki siyasi anlayışını bir kenara bıraktığını ve reddettiğini ifade eden Ak Parti'nin, 20 yıl sonra bugün; ‘94 ruhu’ diyerek, kuruluşundan 7 yıl öncesini bir vizyon ve özlem olarak ortaya koyması, tükenmişliğin bir ifadesidir” dedi....Devamını oku
paris anlaşması

37 sivil toplum kuruluşundan Paris Anlaşması için imza kampanyası

18 saat önce

Küresel iklim kriziyle mücadele etmeyi amaçlayan Paris Anlaşması’nı Türkiye’nin de onaylaması için sivil toplum kuruluşları TBMM’ye iletilecek bir imza kampanyası başlattı....Devamını oku