Politika

Erdoğan ve AKP'yi hedef alan İsrail protestosu

8 ay önce

İsrail protestosu

Sakarya'da bir grup, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un Türkiye'ye gelecek olmasına İsrail bayrağı yakarak tepki gösterdi.

Grubun açıklamasında "Dindarların büyük kesimini temsil ettiğini iddia eden AK Parti hükümeti, kendi masallarını ümmetin maslahatına tercih etti" denildi.

 

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetiyle Türkiye'ye resmi ziyaret düzenleyecek olması Sakarya'da İkra İlim ve Kültür Merkezi adıyla faaliyet gösteren İslamcı bir grup tarafından protesto edildi.

 

Adapazarı İlçesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde toplanan, ellerinde Mavi Marmara baskınında yaşamını yitirenler ve kırmızı çarpı işareti çekilmiş Isaac Herzog fotoğrafı bulunan dövizler taşıyan grup üyeleri, eylemlerinde ABD ve İsrail karşıtı sloganlar atıp tekbir getirdi.

 

Kalabalık daha sonra bayrağı ateşe verdi

 

Protestoda okunan basın açıklamasında, “Yüzbinlerce Filistinli şehit ve çekilen ızdıraplar unutulmadı. Kudüs ve Mescid-i Aksa kutsiyeti adına bu ziyaret mutlaka ama mutlaka engellenmelidir. Bu ziyaret İsrail ile ilişkilerin normalleşme adımıdır. Siyonist İsrail’in zulüm politikaları kesintisiz devam etmektedir. Türkiye’deki tüm darbe ve darbe girişimlerinin arkasında Amerika’nın olduğunu bile bile Atlantik eksenine doğru yönelim bu ülke halkına tarihi ihanettir. Kendisini Müslüman olarak tanımlayan herkesin canını yakan bu ziyareti lanetliyoruz" denildi.

 

İktidarın da eleştirildiği açıklamada "Dindarların büyük kesimini temsil ettiğini iddia eden AK Parti hükumeti, kendi masallarını ümmetin maslahatına tercih etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları önümüzdeki 2023 seçimlerini kaybetmemek adına, çok büyük bir vebale girmeyi göze aldılar" ifadelerine yer verildi.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

7 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

8 ay önce

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir araya geldi....Devamını oku