Gündem

Erdoğan ve Putin, telefon görüşmesi yaptılar

1 ay önce

erdoğan

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon görüşmesi yaptı. Kremlin'den yapılan açıklamada, iki liderin Türkiye'de Sputnik V aşısının ortak üretimini konuştukları ifade edildi.

Sputnik'te yer alan habere göre; Liderler Türkiye'deki epidemiyolojik durum ışığında Koronavirüs'ün yayılmasıyla mücadele konusunu detaylı bir şekilde ele alırken Putin, bu alandaki pratik işbirliğini geliştirmeye hazır olduğunu dile getirdi.

 

Sputnik V aşısının tedarikinin bu aydan itibaren en kısa zamanda organize edilmesi üzerinde durulduğunu belirten Kremlin, Rus aşısının Türkiye'deki tesislerde ortak üretimiyle ilgili imkanlar üzerinde çalışma yapıldığını söyledi.

 

Erdoğan, Rus tarafının verdiği destek için Putin'e teşekkür ederken taraflar, alınan salgınla mücadele önlemlerinin mevcut durumun ciddi bir şekilde iyileşmesini ve turizm alanındaki iki taraflı trafiğin yeniden başlamasını sağlayacağını teyid ettiler.

 

 İlgili konular

Burak Elmas

Galatasaray başkanı Elmas: Futbolumuz Erdoğan'ın yatırımlarına yakışmalı

2 saat önce

Galatasaray'ın yeni başkanı Burak Elmas, Türk futbolunda 'yapısal sorunlar' olduğuna dikkat çekerek, "Futbolumuz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yatırımlarına yakışır şekilde olmalı" dedi....Devamını oku
erdoğan

Erdoğan 3. doz aşıyı olma sebebini açıkladı 

23 saat önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgında aşılamayla ilgili gelişmelerin olumlu olduğunu belirterek; "Ben Cumhurbaşkanı olarak ilk anda aşımı oldum. Birinci, ikinci dozu oldum daha sonra bir de antikor için oldum. Alınan neticeler de olumlu istikamette gelişti" ifadesini kullandı....Devamını oku