Türkiye Haberleri

Erdoğan ve Putin telefonda Dağlık Karabağ’ı görüştü

6 gün önce

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile bugün telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan, görüşmede Türkiye’nin, Karabağ meselesinin kalıcı bir çözüme kavuşturulmasından yana olduğunu belirtti.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Rusya ilişkilerini geliştirmeye yönelik adımların ele alındığı görüşmede, Azerbaycan-Ermenistan meselesi ile Suriye ve Libya’daki sorunlar konuşuldu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Azerbaycan topraklarına saldırarak yeni bir kriz çıkaran Ermenistan’ın yaklaşık 30 yıldır süren işgalini kalıcı hale getirmeye çalıştığını belirterek, Türkiye’nin gerek Minsk Grubu içindeki statüsü, gerekse ikili ilişkileri çerçevesinde bu meselenin kalıcı bir çözüme kavuşturulmasını ifade etti.

 

 İlgili konular

özel

CHP'li Özel: Erdoğan'ın maaşı 6.750 TL zamla 88 bin liraya yükseliyor

2 saat önce

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'yle Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maaşının 81 bin 250 liradan yüzde 8,3 zamla 88 bin liraya yükseleceğini duyurdu....Devamını oku
erdoğan

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a: Aşireti Ankara'da kurmuşsunuz

1 gün önce

Erdoğan'ın parti üyelerini ‘Yakınlarınızı atayarak aşiretleşmeyin’ diyerek uyarmasını eleştiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Aşireti Ankara’da kurmuşsanız, taşrada ne arıyorsunuz siz?” diye yüklendi....Devamını oku