Türkiye Haberleri

Erdoğan'a 47, Damat'a 100 yeni araç!

1 ay önce

makam aracı

Kamu kurumlarına toplamda 652 yeni araç alımı yapılacağı açıklandı.

Yeni yıl bütçesinin tartışıldığı şu günlerde kamu kurum ve kuruluşlarına ambulans ve motosikletler hariç 652 yeni araç alınacak.

 

Erdoğan'ın filosuna yeni 47 araç eklencek ve ayrıca Berat Albayrak'ın bakanlığına 100 yeni araç katılacak.

 

Tamamının Cumhurbaşkanlığı hizmetlerinde kullanılmak üzere satın alınacağı belirtilen araçlardan 30'u binek otomobil, 5'i 17 kişilik minibüs, 5'i pikap, 5'i panel ve 2'si de en az 41'er kişilik otobüsten oluşurken, Cumhurbaşkanlığı bu yıl da 2'si güvenlik donanımlı 26 yeni araç almışken, gelecek sene milli saraylar için de 1 araç alınacak.

 

Gazeteci Semra Topçu'nun Ocak 2020'de paylaştığı habere göre, Cumhurbaşkanlığı'na ait lüks araç sayısının 268 olduğu ifade edilmişti.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı 100 adet taşıt alacak. Yeni araçların merkezi yönetim kapsamındaki idarelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılacağı ve parasının ilgili idarelerce ödeneceği belirtildi.

 


Milli Savunma Bakanlığı 5 binek, İçişleri kaymakamlık hizmetlerinde kullanılmak üzere 30 binek, Dışişleri dış temsilcilik hizmetlerinde kullanılmak üzere 4’ü arazi binek 7, Kültür ve Turizm 3 binek (finansmanı hibe), Çevre ve Şehircilik 1 binek otomobil (finansmanı hibe) alacak. Ticaret Bakanlığı da 30 binek otomobil alabilecek.

 İlgili konular

arınç

Avrasya Araştırma'dan Bülent Arınç tepkisi

9 saat önce

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala açıklamalarına yönelik "Hiç kimsenin şahsi ifadeleri, Cumhurbaşkanı ile hükümetimizle partimizle ilişkili hale getirilemez" şeklinde eleştirmişti. Erdoğan'ın eleştirilerinin ardından sosyal medyada bazı AKP yanlılarının Arınç'a ilişkin 'istifa et' çağrılarına Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz'dan tepki geldi....Devamını oku
suudi

Suudi Arabistan Dışişleri: Türkiye ile mükemmel ilişkilere sahibiz

2 gün önce

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud, yapmış olduğu açıklamada, Türkiye ile "iyi ve mükemmel ilişkilere" sahip olduklarını ifade etti.....Devamını oku