Türkiye Haberleri

Erdoğan'dan AB'ye Azerbaycan çağrısı

2 hafta önce

erdoğan

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, AB'ye "Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü" konusunda tutarlı olmalarını talep etti.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye-AB ilişkilerinin ele alındığı görüşmede, Doğu Akdeniz'deki gelişmeler başta olmak üzere bölgesel konuların görüşüldüğü bildirildi.

 

Erdoğan, görüşmede, Türkiye-AB ilişkilerinin canlandırılması, AB'nin 18 Mart Mutabakatı kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmesi, Gümrük Birliği ve vize serbestisi gibi konularda ilerleme olması gerektiğini ifade etti.


Ayrıca Erdoğan, Azerbaycan topraklarını işgal eden Ermenistan'ın, doğalgaz ve petrol boru hatları ile ulaştırma hatları üzerinde bulunan Tovuz bölgesinin ardından Gence şehrine saldırmasıyla Avrupa'nın enerji arz güvenliğini de tehlikeye attığını belirterek, AB'ye "Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü" korunmalı çağrısı yaptı.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan ile Putin telefonla görüştü: Suriye ve Karabağ konuları konuşuldu

13 saat önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin telefonla bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Suriye ve Karabağ konuları gündeme geldi....Devamını oku
özkan

Erdoğan’ın boykot eylemine CHP’li Özkan, Saray’daki Fransız uçağından başla

1 gün önce

CHP’li Özkan, Erdoğan’ın boykot çağrısının ardından Saray’daki Fransız malı uçakları gündeme getirdi....Devamını oku