Politika

Erdoğan'dan Arınç'a: Sen bizi daha çok üzdün

1 yıl önce

erdo

AKP'li Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, istifa eden Bülent Arınç’la yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı.

Alınan bilgiye göre, Erdoğan, "Sözlerimin onu üzdüğünü söyledi. Ben de kendisine, ‘Sen bizi daha çok üzdün. Yasin Börü ve ellerinde Kürtlerin kanı olan adamları başımıza çıkarıyorsunuz' dedim. İnşallah, bundan sonra böyle açıklamalar yapmaz. Ben açıklamasını doğru bulmadığımı kendisine de ilettim" ifadelerini kullandı.

 

Bunun üzerine kurmaylar, AKP tabanından Bülent Arınç'ın sözlerinin tepki gördüğünü, ancak istifasının olumlu karşılandığını iletti.

 

Eski milletvekili Mehmet İhsan Arslan'ın MYK'ya oy birliğiyle sevk edilmesi, MYK gündeminin bir diğer önemli konusu oldu. Erdoğan, Mehmet İhsan Arslan'ın bir medya kuruluşuna verdiği röportajda, kitabında yer alan “AK Parti'nin bir milliyetçi bagajı yoktu, elinde Kürt kanı yoktu” sözüne tepki gösterdi. Erdoğan, “Bu çok ağır bir söz. Bizim elimiz kanlı mı? Eli kanlı demek doğru değildir. Biz Kürtleri değil, teröristleri bombalıyoruz. Bizim Kürtlerle problemimiz yok. Bu röportajdaki sözleri, bizim haklı söylemlerimizi hiç anlamadığını gösteriyor. Biz hiçbir zaman Kürtleri bombalamadık” ifadelerini kullandı.

 

Adalet Bakanlığı ve partisinde yürütülen reform çalışmalarıyla ilgili de değerlendirmeler yapan Erdoğan, “Bizim her zaman reformlarımız oldu. Bu reformlarımızda her zaman kararlı olduk, kararlılığımız devam edecek” diye konuştu. (iha)



İlgili konular

Mansur Yavaş

7 Aralık gün özeti

8 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
DEVA Partisi

Arınç'tan DEVA Partisi'ne ziyaret

8 ay önce

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu eski Üyesi Bülent Arınç, DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nu ziyaret etti....Devamını oku