Politika

Erdoğan'dan Arınç'a tepki: Yeni fitne ateşi yakılmaya çalışılıyor

1 hafta önce

erdoğan

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç'ın Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile ilgili açıklamalarına ilişkin, "Bizimle asla ilgisi olmayan kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz" diyerek tepki gösterdi.

Erdoğan AK Parti'den 5 ilde kongresinde konuşuyor. Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar şöyle:

 

"Cumhur İttifakı’nın gidişinden memnunuz. Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz.

 

Velev ki geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi ifadeleri Cumhurbaşkanı, hükûmetimizle, partimizle ilişkili hale getirilemez. Bizim nerede durduğumuz, nereye gittiğimiz bellidir.

 

İstikametimizde en küçük bir değişiklik yoktur. Teröre bulaşmış, terörle el ele, kol kola yürüyenler hiçbir zaman bizim yanımızda ya da dirsek teması halinde olduğumuz kişiler olamaz. Şu anda yargının tasarrufu altında olanlar bizim yüzlerce, binlerce insanımızın Kobani katliamının failleri hiçbir zaman, Tayyip Erdoğan tarafından, dava arkadaşları tarafından savunulamaz.

 

CHP’nin ve arkasındaki mahfillerin dümen suyuna girenlere, siz gidin heykellerinizle, iç pazarlıklarınızla uğraşın. Düşün bu ülkenin ve milletin yakasından diyoruz. Türkiye’yi dışarıya şikâyet ederek, dün söylediğini bugün yalayarak siyaset yaptığını sananların sonu hüsran olacaktır.

 

Gezi eylemlerin organize edenlerin savunucusu olamayız. Gezi olaylarının finansörlüğünü yapan ve şu anda içeride olan bugün yarın savunucusu olmadık, bundan sonra da olmayız.

 

Vizyonumuzu kimse sorgulayamaz, aksini iddia edemez.

 

Kavalalarla hiçbir zaman biz bir arada olamayız, Kobani’yi unutamayız"İlgili konular

kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Orduya kumpas kuran bir başbakansın sen!

18 saat önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış” ifadesi nedeniyle soruşturma başlatılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkındaki eleştirilerine sert yanıt verdi....Devamını oku
babacan

Ali Babacan: Tweet attığı için tutuklanan yerde insan hakları olur mu?

1 gün önce

Ali Babacan, insan hakları dersi almak istiyorsanız tweet attığı için tutuklanan lise ve üniversite öğrencileriyle görüşün dedi....Devamını oku