Politika

Erdoğan'dan Arnavutluk'a 70 milyon değerinde hastane

2 hafta önce

arnavutluk

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile Arnavutluk'ta 48 günde inşa edilen hastane, birkaç sene boyunca Türkiye tarafından yönetilecek. Hastanenin maliyet ise 70 milyon euro oldu.

Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Arnavutluk'un Fier kentinde 48 günde hastane inşa ederken, 70 bin metrekarelik alana konumlandırılan projede, 13 bin metrekarelik alanda hastane binası yer aldı.

 

Peyzaj çalışmalarının devam ettiği hastanede, depreme dayanıklı malzemeler kullanıldı.


Çelik konstrüksiyon üzerinde inşa edilen hastanede iki katlı olarak inşa edilen B Blok bölümünde cerrahi alanlar ve laboratuvarlar yer alırken, A ve C bloklarında acil servis ve diğer bölümleri yer aldı. Hastane, birkaç yıl Türkiye tarafından yönetilmesinin ardından yerel yöneticilere devredilecek.

 

Maliyeti 70 milyon euro 


Türkiye Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği personele teslim edilecek olan hastanenin, yapım maliyetinin 70 milyon euro olduğu belirtildi.

 

6 Ocak’ta Arnavutluk Başbakanı tarafından gerçekleştirilen ziyarette iş birliği anlaşmaları imzalanmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fier'de hastanenin yapımının üstleneceğini duyurmuştu.

 

Üstelik hastanenin yapımının üç ay içinde tamamlanacağını ifade etmişti.

 İlgili konular

erdoğan

İklim Zirvesi'nde konuşan Erdoğan'dan Millet bahçelerine övgü

3 saat önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 40 ülke liderinin katıldığı İklim Zirvesi'ne canlı bağlantıyla katıldı....Devamını oku
iftar

Başkan Erdoğan, Oğuzhan Asiltürk ile birlikte iftar yaptı

12 saat önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabul ederek, birlikte iftar yaptılar....Devamını oku