Politika

Erdoğan'dan flaş kabine toplantısı kararı

2 hafta önce

Erdoğan

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının tarihi NATO Liderler Zirvesi nedeniyle öne çekildi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Haziran Pazartesi günü yapılacak NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e gidiyor.

 

10 HAZİRAN'DA YAPILACAK

 

Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre, iki haftada bir gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın tarihi de zirve dolayısıyla öne çekildi.

 

Toplantının 10 Haziran Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı.

 

GÜNDEMDE KORONAVİRÜS VAR

 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantının en önemli gündem maddesi koronavirüs salgınıyla mücadele olacak.


Toplantıda, koronavirüsle mücadele kapsamında kademeli normalleşmeye geçilmesinin ardından vaka ve vefat sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son durum ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

 

Güvenlik konularının da görüşülmesi beklenen toplantıda, yurt içinde ve sınır ötesinde devam eden terörle mücadele operasyonları konusunda kabinenin bilgilendirilmesi bekleniyor.

 

Ekonomik gelişmelerin ele alınacağı toplantıda, NATO Zirvesi öncesi dış politikaya ilişkin de değerlendirmeler yapılacağı öngörülüyor.

 

BİDEN İLE GÖRÜŞECEK

 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki NATO Karargahı'nda 14 Haziran'da gerçekleştirilecek NATO Liderler Zirvesi'nde ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesi planlanıyor. Erdoğan'ın zirveye katılacak diğer liderlerle ikili görüşmeleri de öngörülüyor.İlgili konular

sayıştay

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş’la görüştü

1 gün önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde görüştü....Devamını oku