Politika

Erdoğan’dan tepki: AYM gereğini yapmalı

1 hafta önce

erdo

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" mesajına tepki gösterdi. Erdoğan, "AYM Başkanı ve diğer üyeler aynı düşüncede değilse gereğini yapmalı." dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki grup toplantısının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

"Talihsiz bir paylaşımdı, keşke yapmasıydı, ona düşmezdi. Çok arzu ediyorsa siyasete girsin. Bireysel bir paylaşım olarak düşünülemez’’ diyen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM Başkanı ve üyeleri aynı düşüncede değilse gereğini yapmalı." Ifadelerinde bulundu.


Erdoğan, “AYM yapısında değişiklik olacak mı?” sorusuna ise “İnşallah” cevabını verdi.İlgili konular

sdv

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan atama kararları

4 saat önce

Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı başta olmak üzere yirmi yedi isim çeşitli kurumlara atandı....Devamını oku
aym

Kılıçdaroğlu'ndan AYM kararını tanımayan mahkemeye sert tepki!

1 hafta önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adım Adım İktidara Projesi Tanıtım ve İlk Eğitim Toplantısı'nda, AYM'nin Enis Berberoğlu kararına dair değerlendirmede bulundu....Devamını oku