Politika

Erdoğan'ı kızdıracak hamle: CHP “helalleşme”ye muhafazakârlardan başlıyor

6 gün önce

kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “hellalleşme” çıkışının yankıları sürüyor.

Gazete Duvar'ın "Duvar Arkası" bölümünde yer alan habere göre, CHP’li kurmaylara göre toplumun farklı kesimleriyle barışma anlamına gelen helalleşme süreci aslında Adalet Yürüyüşü ile başladı.

 

Yerel seçimlerde özellikle muhafazakâr kesimlerle yapılan çok sayıda kapalı toplantıya dikkat çeken yetkililer son bir yılda da il ziyaretlerinde bunun hayata geçirildiğini ifade ediyor.

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun gittiği illerde toplumun farklı kesimlerinin temsilcilerini, sivil toplum örgütlerini, muhtarları buluşturan "kanaat önderleri toplantıları"nın da karşılıklı diyalog açısından önemli zemin olduğuna vurgu yapan yetkililere göre bu toplantılar artarak devam edecek.

 

Ayrıca başta muhafazakârlar olmak üzere farklı kesimlerle özel buluşmalar da yapılacak.İlgili konular

kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu: Bizim kavgaya değil kucaklaşmaya ihtiyacımız var

14 saat önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bizim gruplaşmaya ihtiyacımız yok, kavgaya ihtiyacımız yok, birbirimize farklı gözlerle bakmaya ihtiyacımız yok, bir başkasını ötekileştirmeye ihtiyacımız yok. Bizim kucaklaşmaya ihtiyacımız var" diye konuştu....Devamını oku
Destici

BBP lideri Destici'den 50 artı 1 açıklaması: Bu sistemden vazgeçmek demek

6 gün önce

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, cumhurbaşkanı seçilme yeterliliği olan yüzde 50 artı 1 konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu....Devamını oku