Politika

Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili TBMM’ye başvuru!

1 yıl önce

diplomaerdoğan

Halkın Kurtuluş Partisi, Türkiye Noterler Birliği’nin Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili kararı sonrası TBMM’ye dikkat çeken başvuru yaptı.

Türkiye Noterler Birliği, Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmak için sunduğu diplomasının fotokopisini, aslını görmeden aslı gibidir şeklinde onaylayan noter kâtibine soruşturma açmayan notere uyarma cezası vermişti. Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) ise, konuyla ilgili olarak Erdoğan’a yapılan bütün ödemelerin geri alınması için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na başvurarak dikkat çeken bir adım attı.

 

“CUMHURBAŞKANLIĞI DÜŞÜRÜLMELİ”

 

HKP avukatları TBMM Başkanlığı’na bugün dilekçeyle başvurarak, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığının düşürülmesi ve Erdoğan’a ödenen bütün ödemelerin geri alınmasını talep etti. HKP, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilebilme koşullarının sağlamadığını belirterek, “Anayasaya uygun yasal bir Cumhurbaşkanı yoktur. Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı yok hükmündedir. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı sıfatıyla attığı bütün imzalar, çıkardığı bütün kararnameler geçersizdir.” dedi.

 

Dilekçede özetle şu ifadelere yer verildi:

 

“Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Cumhurbaşkanlığı Makamında bulunan Cumhurbaşkanlarının, Recep Tayyip Erdoğan dışında, bugüne kadar diplomaları tartışma konusu olmamış, diplomalarının sahte olabileceği şüphesi bile akıllara gelmemiş, getirilmemiştir. Ama Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 yıllık bir yükseköğretim kurumundan mezun olduğunu kanıtlar bir diploması Kamuoyu ile paylaşılamamış, paylaşılan diplomaların ise gerçek olmadıkları, evrak üzerinde düzenlemeler yani evrakta sahtecilik yapıldığı şüphe götürmez bir şekilde kanıtlarıyla ortaya çıkarılmıştır.”

 

“DİPLOMASIZDIR, MEŞRU DEĞİLDİR”

 

Konuyla ilgili HKP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada özetçe şu ifadelere yer verildi:

 

“Yandaş medya gündem yapmıyor, unutturmaya çalışıyorlar. Yükseköğrenim diploması olmayan birinin gayri meşru olarak Devletin en tepesinde oturuyor olmasını ama biz unutmayacağız, unutturmayacağız. Her fırsatta dile getireceğiz; korkmadan, bıkmadan, yılmadan. Genel Başkanımız Nurullah Ankut’un her fırsatta söylediği gibi: “İçinde zerre miktarda insanlık olan herkes, Vatan ve Halk Sevgisi olan herkes, bu Kaçak Saray’da mukim en büyük Diploma Sahtekârının, bu ‘Resmi Evrakta Sahtecilik’ ve ‘Nitelikli Dolandırıcılık’ suçları, (…) sabit olan Tayyip’in üzerine gitmelidir… Tüm meşru, yasal yol ve imkânları kullanarak… Gerekli olan tek şey cesaret ve namustur…”İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir araya geldi....Devamını oku