Politika

Erdoğan'ın eski metin yazarı Saray'ı uyardı: Bir felaketin kıyısındayız

2 hafta önce

aydın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal, 'Bir felaketin kıyısındayız' diyerek iktidara uyarılarda ve önerilerde bulundu.

Ünal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, ekonomiye ilişkin uyarılarılarını şöyle sıraladı:

 

"Naçizane önerim, şu önlemler derhal alınmalıdır:

 

1. Danışman, kurul vs gibi dış aktörler derhal devre dışı kalmalı, tüm yetki, inisiyatif, sorumluluk Ekonomi bakanına (geri) verilmelidir. Ekonomiye ilişkin sadece bakan, özgürce açıklama yapmalıdır.

 

2. Merkez Bankası Başkanı derhal değiştirilmeli, gerektiğinde itiraz edebilecek, cesur, dirayetli, bağımsızlığını her şart altında koruyacak bir isim Merkez Bankası Başkanı atanmalıdır.

 

3. Cumhurbaşkanının ekonomiye ilişkin açıklamaları, Bakan ve yeni Merkez Bankası başkanına danışılarak titizlikle hazırlanmalı, “savaş” gibi kavramlardan uzak, güven veren açıklamalar yapması sağlanmalıdır.

 

4. Durumun vehameti ortadadır. Böyle bir dönemde susan herkes sorumludur. Bir şeylerin yanlış gittiğini söylemek yetki, makam, söz sahibi herkesin vazifesidir. Doğruya çağırmak, uyarmak için herkes elini taşın altına koymalıdır."İlgili konular

bakan

Gazeteci Orhan Uğuroğlu: 3 Bakan 3 ayrı uçakla Ankara’dan Rize’ye gittiler 

4 ay önce

Geçtiğimiz gün Rize'de herkesi üzen bir sel felaketi yaşandı. Yaşanan sel felaketinde 6 vatandaş hayatını kaybetti ve 2 vatandaş hala bulunamadı....Devamını oku