Dünya

Erdoğan’ın ‘istenmeyen adam’ açıklamasına İsveç ve Norveç’ten ilk tepki

1 ay önce

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "10 büyükelçinin istenmeyen adam ilan edilmesi talimatını verdim" ifadelerinin ardından, büyükelçisi 'istenmeyen kişi' ilan edilecek olan ülkeler arasında bulunan İsveç ve Norveç'ten ilk tepki  geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından, büyükelçileri ‘istenmeyen adam’ ilan edilecek olan İsveç ve Norveç’ten gelen ilk açıklamada, Türkiye büyükelçilerinin ülkeyi terk etmesi yönünde kendilerine herhangi bir bilgi ulaşmadığını belirttiler.

 

Norveç hükümetinin iletişimden sorumlu direktörü Trude Maseide, “Büyükelçimiz sınır dışı edilmeyi hak edecek bir şey yapmadı” diye konuştu.

 

Euronews’te yer alan habere göre, Maseide, Ankara’nın Avrupa İnsan Hakları Konsvansiyonu’na bağlı kalma taahhüdünde bulunan bir ülke olduğunu ve ülkesinin Türkiye’ye demokratik standartlara ve hukukun üstünlüğüne uyması çağrısında bulunmaya devam edeceğini ifade etti.İlgili konular

Resmî Gazete

Cumhurbaşkanlığı atama kararları Resmî Gazete'de

1 gün önce

Hazine ve Maliye Bakanlığı dahil, TEİAŞ, İŞKUR gibi pek çok kuruma yeni isimler atandı; Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü görevden alındı....Devamını oku