Politika

Erdoğan’ın maaşı asgari ücretin 31 katına yükseldi

1 hafta önce

erdoğan

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşı asgari ücretin 31 katına yükselirken, 2017 verilerine göre Erdoğan’ın maaşı ile asgari ücretlininki arasındaki fark 5,83 kat arttı.

“Asgari Ücretin Belirlenmesi ve Vergilendirilmesi: Adalet Bağlamında Karşılaştırmalı Bir Değerlendirme” başlığıyla yayımladığı doktora tezi çarpıcı sonuçlar ortaya çıkaran Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim Dalı’ndan Kadriye Gül Yücel, araştırmasında Avrupa’daki 22 ülkedeki cumhurbaşkanı ve başbakan maaşı ile asgari ücretlinin gelirini karşılaştırdı.

 

2017 verilerinin baz alındığı araştırmada en fazla uçurumun Türkiye’de olduğu görüldü.

 

2017’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşı yıllık133 bin 763,4 Avro iken, asgari ücretlininki 5 bin 314, 68 Avro’ydu. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşı asgari ücretin 25,17 katıydı.

 

Bu yılki asgari ücret 2 bin 825 liraya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşı ise 88 bin liraya çıkarken, Erdoğan’ın maaşı asgari ücretin tam 31 katı oldu.

 

2017 verileriyle kıyaslandığında Erdoğan’ın maaşı ile asgari ücretlininki arasındaki fark 5,83 kat arttı.İlgili konular

iha

Erdoğan SİHA kamerası satmayan Kanada'ya çattı

8 saat önce

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karabağ savaşında Azerbaycan’a destek verdikleri için SİHA ve İHA'ların kameralarını satmayan Kanada'ya sert tepki gösterdi. Erdoğan tepkisinde "NATO’da beraber değil miyiz? Beraberiz. Niye böyle bir yaklaşım yapıyorsun" dedi....Devamını oku
saray

Başkanlık sistemi sorun çözmek yerine üretiyor

22 saat önce

Karar yazarı Mustafa Karaalioğlu, Başkanlık Sistemi'nin sorunlu olduğunu bu yüzden iktidar kanadından revizyon talepleri geldiğini belirtti....Devamını oku